Telewizja Polska przekazała Legii archiwalne taśmy dokumentujące historię klubu

W środę po południu w siedzibie TVP prezes Jacek Kurski przekazał Bogusławowi Leśnodorskiemu archiwalne taśmy dokumentujące historię klubu z Łazienkowskiej.
TVP przekazała Legii archiwa do niekomercyjnego użytkowania. Najstarsze wydarzenia zapisane na taśmach sięgają 1956 roku. - Dzięki temu będzie można obejrzeć pierwsze mecze pana Lucjana Brychczego w Legii. Te taśmy to kawałek sportu i będziemy chcieli pokazać je w jak najszerszym stopniu. Walor edukacyjny materiałów będzie bardzo duży - powiedział Leśnodorski.

I dodał: - Mam nadzieję, że wielu kibiców zainteresuje się tymi materiałami. Będziemy robili wszystko, by upublicznić je na szeroką skalę. Nie będziemy jednak tworzyć z tego kontynuacji serialu "Legenda". Na taśmach znajdują się głównie materiały archiwalne, a serial dotyczył w dużym stopniu tego, jak klub odbiera się obecnie.

Umowę skomentował także prezes TVP. - Telewizja Publiczna istnieje m.in. po to, by łączyć Polaków wśród ważnych wartości. Czymś takim jest patriotyzm do kraju, ale też patriotyzm do barw klubowych. Jako fan Lechii Gdańsk, ale też były działacz piłkarski, doceniam fakt, że w kraju nie brakuje kibiców-patriotów. Jako prezes TVP czuję się w obowiązku udzielić klubowi zgody na użyczenie licencji do archiwów Telewizji Polskiej. Każdy klub, który się do nas zgłosi, uzyska naszą zgodę na takich samych zasadach. Pomoże to stworzeniu wielu filmów - powiedział Kurski.