Stanisław Czerczesow selekcjonerem reprezentacji Rosji?

Były trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Rosji - taką informację podał serwis RSport.ru.
53-letni szkoleniowiec na stanowisku miałby zastąpić Leonida Słuckiego, który opuścił zespół po nieudanym turnieju Euro 2016. Rosjanie zdobyli zaledwie jeden punkt w fazie grupowej remisując w ostatniej minucie z Anglikami (1:1) i przegrywając ze Słowacją (1:2) oraz Walią (0:3).

Teraz, zdaniem serwisu RSport.ru, reprezentację Rosji miałby przejąć Czerczesow, który wcześniej łączony był m.in. z posadami w Spartaku i Dynamie Moskwa. Zdaniem 53-latka byłoby przygotowanie i poprowadzenie drużyny na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, których Rosjanie będą gospodarzami.

Czerczesow od października 2015 roku był szkoleniowcem Legii Warszawa. Rosjanin wraz ze stołecznym klubem odrobił 10 punktów straty do Piasta Gliwice i zdobył mistrzostwo oraz Puchar Polski. 53-latek po zakończeniu sezonu 2015/16 rozmawiał z Bogusławem Leśnodorskim na temat dalszej pracy przy Łazienkowskiej, jednak wizja funkcjonowaniu klubu według stron była rozbieżna. Czerczesowa na stanowisku trenera Legii zastąpił Albańczyk Besnik Hasi.