Świetny Moulin, Legia cierpiała bez Guilherme. Mistrzowie zremisowali z Jagiellonią [OCENY]

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok w inauguracyjnym meczu ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Besnika Hasiego za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 4. Bez szans przy golu strzelonym przez Fedora Cernycha. O ile przed przerwą pracy wiele nie miał, o tyle w drugiej połowie jego dwie bardzo dobre interwencje uchroniły Legię przed utratą kolejnych goli.

Bartosz Bereszyński - 4. W meczu z Jagiellonią 24-latek udowodnił trenerowi, że z rolą rezerwowego się nie pogodzi. Bereszyński wykorzystał swoją szansę - grał pewnie w odbiorze i często podłączał się do akcji ofensywnych stwarzając zagrożenie pod bramką Jagiellonii.

Jakub Rzeźniczak - 2. W pierwszej połowie wielu okazji do interwencji nie miał, po przerwie jego błąd zaważył na stracie gola. Rzeźniczak przegrał pojedynek z Cernychem, który pokonał Malarza.

Igor Lewczuk - 3. W pierwszej połowie zaliczył dwa bardzo ważne przechwyty, które zapobiegły utracie gola. Po przerwie, a kontkretniej po bramce Cernycha, stracił spokój i do spółki z Rzeźniczakiem popełnił kilka błędów.

Adam Hlousek - 4. Trzeci dobry mecz czeskiego obrońcy. Hlousek znów był pewny w pojedynkach w obronie i nie bał się podłączać do akcji ofensywnych. W pierwszej połowie większość zagrożenia pod bramką Jagiellonii wynikało z akcji przeprowadzanych lewą stroną, z udziałem Hlouska.

Thibault Moulin - 5. Bardzo dobry mecz Francuza. Moulin imponował spokojem i luzem w rozegraniu, zaliczył kilka znakomitych przerzutów piłki. Pomocnik Legii pokazał też znakomitą technikę, dzięki której zanotował asystę przy golu Michaiła Aleksandrowa.

Michał Kopczyński - 4. Spokojna gra, dobra asekuracja boków obrony - tak po krótce można opisać występ wychowanka Legii przeciwko Jagiellonii. Kopczyński mądrze ustawiał się pod podania od kolegów z zespołu, stwarzał miejsce do gry Thibault Moulinowi. Dobry mecz 24-latka.

Guilherme - 4. Kolejny dobry występ Brazylijczyka w tym sezonie. Guilherme, podobnie jak w meczach z Lechem i Zrinjskim, był bardzo ruchliwy w środku pola, pokazywał się kolegom do gry. 25-latek brał na siebie odpowiedzialność, kreował akcje legionistów. W przerwie zmieniony przez Tomasza Jodłowca.

Michał Kucharczyk - 2. Dużo biegał, walczył, swoim ruchem zachęcał kolegów do podchodzenia do wyższego pressingu. Zabrakło jednak piłkarskiej jakości - Kucharczyk mógł co prawda zaliczyć po przerwie asystę, ale więcej w jego grze było chaosu i niedokładności.

Aleksandar Prijović - 3. Niezły mecz napastnika Legii. Prijović często schodził po piłkę, pokazywał się do gry i wygrywał pojedynki w ofensywie. Ocena byłaby wyższa, gdyby nie brak skuteczności. 26-latek miał co najmniej dwie dobre okazje do strzelenia gola, których nie wykorzystał.

Michaił Aleksandrow - 4. Kilka dobrych akcji indywidualnych, sprintów, ale też niedokładnych dośrodkowań. Bardzo dobry zwłaszcza przed przerwą. Najlepszym podsumowaniem postawy Bułgara w pierwszej połowie była bramka, jaką zdobył w 45 min. po zagraniu Moulina. Pod koniec meczu ukarany czerwoną kartką.

Tomasz Jodłowiec - 2. Na tle ruchliwego przed przerwą Guilherme, Jodłowiec jako jego zmiennik wypadł bardzo blado. Po reprezentancie Polski widać brak przeprowadzonego okresu przygotowawczego. Chociaż Jodłowiec zaliczył kilka odbiorów, to w akcjach ofensywnych zdecydowanie brakowało mu jeszcze dynamiki.

Nemanja Nikolić, Ondrej Duda - grali za krótko, by ich ocenić.