Ondrej Duda pojechał do Berlina. Transfer bliski finalizacji?

Pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda pojechał do Niemiec negocjować transfer do klubu Bundesligi. Taką informację na Twitterze podał dziennikarz Krzysztof Stanowski. Wg naszych informacji zawodnik pojechał do Berlina, by rozmawiać z tamtejszą Herthą.
21-latek przed tygodniem wrócił z urlopu po tym jak wraz z reprezentacją Słowacji dotarł do 1/8 finału Euro 2016. Duda zagrał godzinę we wtorkowym spotkaniu mistrzów Polski w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko Zrinjskiemu w Mostarze (1:1). W środę trenował z zespołem, jednak nie pojawił się na czwartkowych zajęciach.

Powodem absencji zawodnika był wyjazd do Niemiec, o czym na Twitterze poinformował dziennikarz Krzysztof Stanowski. Przed rokiem niemieckie media łączyły Dudę z transferem do HSV Hamburg i Augsburga. Tym razem piłkarz pojechał jednak do Berlina, by negocjować warunki umowy z tamtejszą Herthą - siódmym zespołem poprzedniego sezonu.

Jeszcze przed tygodniem wydawało się, że Słowak odejdzie z Legii do włoskiej Fiorentiny. Klub z Serie A jest mocno zainteresowany zawodnikiem mistrza Polski, jednak jego pierwsza oficjalna oferta była niezadowalająca dla stołecznych działaczy.

Duda na Łazienkowską trafił w lutym 2014 r. z MFK Koszyce za niewiele ponad 300 tys. euro. Przez 2,5 roku pobytu w Legii Słowak rozegrał 100 meczów w których strzelił 16 goli. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Przed rokiem 21-latek był bliski odejścia do Interu Mediolan, jednak oba kluby ostatecznie nie porozumiały się w kwestii odstępnego za piłkarza.