Nemanja Nikolić odejdzie z Legii? Superstrzelec: Rozważę każdą ofertę. Nawet z Chin czy ZEA

Legia Warszawa może za chwilę stracić swojego superstrzelca. Nemanja Nikolić w rozmowie z węgierskim serwisem magyarszo.com nie ukrywa, że spróbowałby swoich sił w innej lidze. - Rozważę nawet ofertę z Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - mówi 28-letni napastnik.
- Kiedy grałem w Videotonie, myślałem, że propozycjom z Azji będę mówił "nie". Teraz sytuacja się zmieniła. Rozważę każdą ofertę, nawet z Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - mówi Nikolić w rozmowie z magyarszo.com.

- Już zimą miałem ofertę z Chin. Była bardzo satysfakcjonująca dla mnie i dla Legii. Nie zdecydowałem się odejść, bo nie chciałem w połowie drogi rezygnować z celów, które sobie założyłem. Ale teraz - tak jak mówię - sytuacja jest inna i nie wykluczam, że odejdę z Warszawy - dodaje 28-letni napastnik.

Nikolić znalazł się w kadrze Węgier na Euro 2016 we Francji. Choć jego reprezentacja wyszła z grupy i awansowała do 1/8 finału, to legionista nie jest zadowolony z roli, jaką odgrywał w zespole. Snajper Legii na turnieju we Francji zagrał niespełna 40 minut w dwóch meczach (przeciwko Islandii i Belgii).

- Nie jestem typem piłkarza, który chce być wśród 19 czy 20 zawodników, by później chwalić się znajomym, że był w kadrze na mistrzostwach Europy. Powiedziałem selekcjonerowi kadry, że nie podoba mi się taka sytuacja, w której spędzam czas poza domem, ciężko trenuję, ale nie gram - mówi Węgier.

Nikolić w czwartek wrócił do Warszawie po kilkudniowym urlopie, który dostał po zakończeniu Euro. W piątek po raz pierwszy trenował pod okiem Besnika Hasiego. - Jeśli okaże się jednak, że zostaję w Legii na przyszły sezon, to zawiedziony nie będę. Czuję się w Polsce bardzo dobrze. Moja rodzina również, a to ostatnie jest dla mnie najważniejsze - podkreślił.

Nikolić trafił do Legii latem zeszłego roku po tym, jak wygasł jego kontrakt z Videotonem Szekesfehervar. W ekstraklasie odnalazł się ekspresowo. Z 28 golami został królem strzelców, a doliczając pozostałe rozgrywki, zdobył dla Legii aż 36 bramek.

Wszystkie miny Joachima Loewa, czyli najlepszy mecz Euro 2016 [MEMY]