Dobry Guilherme, słaby Malarz i defensywa. Legia rozbita przez Lecha [OCENY]

Piłkarze Legii Warszawa przegrali z Lechem Poznań 1:4 w meczu o Superpuchar Polski. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) zawodników Besnika Hasiego za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 1. W pierwszej połowie zawalił przy rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Makuszewskiego. Po przerwie Malarza najpierw uratowała poprzeczka po uderzeniu Macieja Gajosa, a potem doświadczony bramkarz Legii znów nie popisał się w sytuacji, w której gola dla Lecha strzelił Lasse Nielsen.

Łukasz Broź - 2. Poprawnie prezentował się w obronie, znacznie rzadziej niż Adam Hlousek pokazywał się na połowie Lecha. Można mieć pretensje do jego zachowania przy drugiej bramce dla poznaniaków.

Igor Lewczuk - 3. Pewny i skuteczny w pojedynkach z Nickim Bille Nielsenem (w pierwszej połowie) i Marcinem Robakiem (w drugiej). W końcówce meczu całkowicie rozkojarzony, czego efektem były dwa gole dla poznaniaków.

Jakub Rzeźniczak - 3. Dobrze uzupełniał się z Lewczukiem przy przekazywaniu krycia napastników Lecha. Kapitan Legii próbował też udzielać się w ataku, rozpoczynając niektóre akcje warszawian długimi podaniami na skrzydła. Podobnie jak Lewczuk całkowicie rozsypał się w końcówce meczu.

Adam Hlousek - 4. Bardzo pewny w defensywie, często podłączał się do akcji ofensywnych Legii na lewej stronie. Chociaż Czech nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty, to należał do wyróżniających się legionistów. Zmieniony przez Sebastiana Szymańskiego, zanim lechici dobili Legię w końcówce meczu.

Michał Masłowski - 2. Występ środkowego pomocnika zakończył na początku drugiej połowy brutalny faul Łukasza Trałki. Przez 55 minut Masłowski był jednak całkowicie niewidoczny, snuł się po boisku, nie dając wiele Legii w ofensywie.

Rafał Makowski - 3. Poprawny występ wychowanka Legii. Makowski zaliczył kilka ważnych odbiorów, próbował grać odważniej niż tylko do najbliższego zawodnika. W pierwszej połowie zaliczył świetne, prostopadłe podanie do Michała Kucharczyka, ale ten był na spalonym.

Guilherme - 4. Najlepszy piłkarz Legii w tym spotkaniu. Ustawiony w środku pola Brazylijczyk nieustannie szukał sobie miejsca na boisku, kreował grę mistrzów Polski. W 36. minucie wykorzystał dośrodkowanie Michaiła Aleksandrowa zdobywając bramkę strzałem głową.

Michaił Aleksandrow - 2. Przeciętny, choć i tak najlepszy z trójki napastników Legii. Aleksandrow zaliczył kilka całkowicie nieudanych dośrodkowań, ale miał też asystę przy golu Guilherme. Mimo wszystko, przed meczem, można było liczyć na więcej.

Aleksandar Prijović - 1. Po napastniku Legii widać było długą przerwę w grze spowodowaną kontuzją. Prijović wygrał kilka pojedynków główkowych, ale sam ani razu nie zagroził bramce Lecha.

Michał Kucharczyk - 1. Aktywny, sprawiał problemy bocznym obrońcom Lecha, ale przy tym bardzo nieskuteczny. W pierwszej połowie Kucharczyk zmarnował dwie doskonałe okazje do zdobycia bramek.

Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Sebastian Szymański, Stojan Vranjes, Jakub Kosecki - grali za krótko, by ich ocenić.