Wybrano Legię stulecia. Ogromne portrety legionistów zawisły na stadionie [ZDJĘCIA]

W ostatnich miesiącach kibice Legii w internetowym plebiscycie mogli wybrać jedenastkę oraz trenera stulecia. Głosowanie zakończyło się w maju. Pod koniec czerwca klub ogłosił wyniki, a portrety zwycięzców zawiesił wzdłuż trybuny wschodniej.
Artur Boruc, Jakub Rzeźniczak, Jacek Zieliński, Dickson Choto, Adam Topolski, Robert Gadocha, Kazimierz Deyna, Leszek Pisz, Miroslav Radović, Wojciech Kowalczyk, Lucjan Brychczy - to jedenastu najlepszych piłkarzy Legii wybranych przez kibiców w plebiscycie na stulecie klubu. Za najwybitniejszego szkoleniowca fani uznali Czecha Jaroslava Vejvodę, który z Legią pracował w latach 1966-69 i 1973-75, wygrywając z nią mistrzostwo i Puchar Polski.

Ogromne zdjęcia zawodników i trenera zawisły na stadionie przy ul. Łazienkowskiej - można je zobaczyć od zewnętrznej strony trybuny wschodniej, czyli także od ul. Czerniakowskiej.

W plebiscycie na stulecie kibice mogli głosować także na najlepsze wydarzenie (gra Legii w Lidze Mistrzów w sezonie 1995/96), europejski i krajowy mecz (Spartak Moskwa - Legia 2:3 - sezon 2011/12 i Legia - Lech Poznań 5:0 - finał Pucharu Polski 1979/198).

Ale także gola stulecia (Leszek Pisz na 1:1 z IFK Goeteborg), symbol ("eLka" ułożona palcami prawej dłoni), największego rywala (Widzew Łódź), najlepszego obcokrajowca w klubie (Miroslav Radović) i jego najważniejszą postać (Lucjan Brychczy).Wzruszające momenty w Paryżu! Islandia zdobyła serca całej Europy. Wojownicy [ZDJĘCIA]