Michał Masłowski odchodzi z Legii. Zawodnik trafi do rewelacji ostatniego sezonu ekstraklasy

Michał Masłowski odchodzi z Legii Warszawa. W przyszłym sezonie zawodnik zagra w Piaście Gliwice.
Masłowski trafił do Legii pod koniec stycznia 2015 roku. Stołeczny klub zapłacił za niego Zawiszy Bydgoszcz ok. 800 tys. euro. Oczekiwania były duże. Masłowski miał zastąpić Miroslava Radovicia, ale przez pierwsze pół roku nie spełnił pokładanych w nim nadziei - w 18 spotkaniach strzelił tylko jednego gola.

W poprzednim sezonie nie było lepiej. Zawodnik rozegrał zaledwie 15 meczów w pierwszym zespole i nie zdobył żadnej bramki. Ponadto Masłowski stracił niemal całą rundę jesienną z powodu poważnego urazu pleców. - Przeszedłem piekło. Nie wiedzieli o nim nawet koledzy z Legii. - mówił piłkarz w maju w rozmowie z "Polska the Times".

27-latek nie poradził sobie przy Łazienkowskiej i coraz częściej pojawiały się spekulacje dotyczące jego przyszłości w klubie. Pod koniec maja wydawało się, że Masłowski opuści Legię i trafi do Śląska Wrocław. Konkrety się jednak nie pojawiły i piłkarz przepracował z warszawskim zespołem okres przygotowawczy na obozach w Warce i austriackim Neustift im Stubaital.

W Legii na kolejną rundę jednak nie zostanie. W przyszłym tygodniu Masłowski trafi do Piasta Gliwice na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. Gliwiczanie byli rewelacją poprzedniego sezonu ekstraklasy. W lidze zajęli drugie miejsce, co było najlepszym wynikiem w ich historii. Zespół zagra w europejskich pucharach - w II rundzie eliminacji Ligi Europy Piast zmierzy się ze zwycięzcą pary IFK Göteborg - Llandudno F.C. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Szwedów aż 5:0.Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Legia Warszawa AH9621 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka RLEG03
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Piłka nożna Legia Wa... Adidas Legia Warszawa - kos...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info