Czy piłkarze Legii wypoczną po Euro 2016?

Legia zaczyna nowy sezon 7 lipca meczem o Superpuchar z Lechem Poznań. Ale pierwsze poważne wyzwanie czeka ją 12 lipca. Tego dnia mistrz Polski zmierzy się w Mostarze ze Zrinjskim w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W warszawskim klubie podjęto już decyzję, kiedy z urlopów wrócą reprezentanci Polski, Słowacji i Węgier, którzy uczestniczyli w Euro 2016.
Ondrej Duda i Nemanja Nikolić zakończyli udział w turnieju 26 czerwca w 1/8 finału. Słowacja przegrała 0:3 z Niemcami, a Węgry 0:4 z Belgią. Obaj piłkarze otrzymali urlop do 7 lipca, czyli około 9-10 dni wolnego. Dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow poinformował nas, że reprezentanci Polski Michał Pazdan i Tomasz Jodłowiec otrzymają o jeden dzień mniej.

Obaj piłkarze w czwartek zakończyli udział w turnieju w ćwierćfinale z Portugalią (1:1, 3:5 w rzutach karnych). Legia chce im dać wolne do 10 lipca. Jeśli odejmiemy czas na podróże, okaże się, że czołowi zawodnicy Legii w tym roku będą odpoczywać przez około tydzień. Czy to wystarczy, aby zregenerować się przed nowym sezonem? Fizjolodzy zalecają przynajmniej dwa tygodnie przerwy. Rok temu Pazdan miał cztery dni wolnego, ze względu na szybki start Jagiellonii w europejskich pucharach.

Co zrobią inne kluby? Dwa tygodnie wolnego otrzymał od Wisły Krzysztof Mączyński. Nie zagra w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy, który zacznie się 16 lipca. Natomiast reprezentant Irlandii Północnej Niall McGinn jeszcze w sobotę grał w 1/8 finału z Walią, a już w czwartek strzelił gola dla szkockiego Aberdeen FC w meczu I rundy eliminacji Ligi Europy z CS Fola Esch

Legia brała pod uwagę także inne warianty. Np. aby reprezentanci od razu po powrocie z Francji wrócili do treningów, a urlopy otrzymali we wrześniu.