Uraz Kaspera Hämäläinena. Fin może nie zagrać w pierwszych meczach sezonu

Kontuzja prawej kostki może wykluczyć Kaspera Hämäläinena z pierwszych meczów sezonu 2016/17. Fina czeka kilkunastodniowa przerwa.
30-latek kontuzji doznał na środowym treningu podczas zgrupowania w austriackim Neustift im Stubaital. Podczas popołudniowego treningu Fin zderzył się z Sadamem Sulley'em i nie dokończył zajęć. Boisko opuszczał przy pomocy doktora Macieja Tabiszewskiego oraz Wojciecha Spałka. Na nogę zawodnika założony został lodowy okład.

W czwartek legionista przeszedł wnikliwe badania. Już rano na Twitterze Tabiszewski poinformował, że w starciu nie ucierpiały kości Hämäläinena.

Po południu piłkarz przeszedł badania rezonansem magnetycznym. Jego wyniki, według lekarza Legii, są obiecujące - przerwa w grze Fina powinna wynieść kilka dni, a nie jak się obawiano nawet kilka tygodni.

W związku z urazem pod bardzo dużym zapytaniem stanął występ zawodnika w przyszłotygodniowym meczu o Superpuchar Polski przeciwko Lechowi Poznań (godz. 17.30). Niewiadomo też czy Hämäläinen zdąży na pierwsze spotkanie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów, które odbędzie się 12. lipca. Rywalem mistrzów Polski będzie najlepsza drużyna Bośni i Hercegowiny - Zrinjski Mostar. Początek meczu o godz. 18.30.

Dla Legii to spory problem, bo Besnik Hasi do swojej dyspozycji ma ograniczoną liczbę piłkarzy ofensywnych. Na urlopach po Euro 2016 przebywają Ondrej Duda i Nemanja Nikolić (do klubu wrócą w przyszłym tygodniu). Z powodu złamanej ręki wciąż grać nie może natomiast Aleksandar Prijović. Hämäläinen szykowany był do zastąpienia tych piłkarzy w ataku. Pod nieobecność Fina szansę mogą otrzymać młodzi - Sulley, Sandro Kulenović, Tin Matić lub Jarosław Niezgoda.Zdjęcie Legia Warszawa szalik na mecz pasiak dla dzieci 4610 Zdjęcie Adidas Spodenki Legia Warszawa M S86374 Zdjęcie Legia Warszawa czapka zimowa stulecie klubu 6049
Legia Warszawa szalik na me... Adidas Spodenki Legia Warsz... Legia Warszawa czapka zimow...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info