Ojciec Ondreja Dudy: Legia dała mu wiele, ale czas na nowe wyzwania

- Legia dała mu bardzo dużo. W szybkim czasie awansował do seniorskiej kadry Słowacji i pojechał na mistrzostwa Europy. Teraz potrzebuje nowych wyzwań. Zmiana klubu dobrze by mu zrobiła - mówi Ondrej Duda senior w rozmowie z Wirtualną Polską.
Ondrej Duda z bardzo dobrej strony pokazuje się na mistrzostwach Europy. 21-letni Słowak we wspaniałym stylu zainaugurował turniej we Francji. W pierwszym spotkaniu z Walią wszedł na boisko z ławki rezerwowych i od razu, kilkadziesiąt sekund po wejściu, zdobył bramkę. W kolejnych dwóch spotkaniach z Rosją i Anglią selekcjoner wystawiał go już od pierwszej minuty.

- Ondrej to typ piłkarza, który wie, czego chce. Jest bardzo mocny psychicznie. Przyjmuje merytoryczną i uzasadnioną krytykę ze spokojem - mówi ojciec piłkarza w rozmowie z Wirtualną Polską.

Duda senior podkreśla, że w domu nie rozmawia z synem na tematy transferowe. Sugeruje jednak, że odejście jego syna z Legii w najbliższym czasie może się zdarzyć. Że byłoby wręcz wskazane. - Rodzice młodych zawodników ze Słowacji dzwonią do mnie i pytają, jak jest w Polsce, jaki jest poziom ekstraklasy. Chcą iść drogą syna. Legia dała Ondrejowi bardzo dużo. W szybkim czasie awansował do seniorskiej kadry Słowacji i pojechał na mistrzostwa Europy. Teraz potrzebuje nowych wyzwań. Zmiana klubu dobrze by mu zrobiła - uważa Duda senior.

O przyszłości 21-letniego pomocnika spekuluje się co najmniej od roku. Zeszłego lata Słowak był o krok od przejścia do Interu Mediolan. Transfer nie wypalił na ostatniej prostej, bo Włosi w ostatniej chwili zmienili swoją ostateczną propozycję. Duda został w Legii i w poprzednim sezonie rozegrał 43 mecze, w których strzelił pięć goli. Teraz temat jego ewentualnego odejścia powrócił. Kilkanaście dni temu włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio zawodnikiem poinformował, że pozyskaniem piłkarza zainteresowane są teraz AS Roma, Bologna oraz AS Monaco.

Duda trafił do Polski w lutym 2014 roku - warszawski klub kupił go za 300 tys. euro z MKF Koszyce. Jego kontrakt z zespołem mistrza Polski obowiązuje jeszcze trzy lata.