Wygrana Słowacji z Rosją. Ondrej Duda zagrał w pierwszym składzie

Reprezentacja Słowacji pokonała Rosjan 2:1 w drugim meczu na Euro 2016. W podstawowej jedenastce zespołu Jana Kozaka wystąpił zawodnik Legii Ondrej Duda.
Mecz z Rosją był dla Słowaków bardzo istotny w kontekście walki o awans do 1/8 finału. W pierwszym spotkaniu nasi sąsiedzi przegrali 1:2 z Walią i ewentualna porażka niemal na pewno eliminowałaby ich z turnieju. Piłkarze Kozaka poradzili sobie jednak z presją i wygrali 2:1 po golach strzelonych przez Vladimira Weissa i Marka Hamsika. Honorowe trafienie dla Rosjan zaliczył Denis Głuszakow.

W podstawowej jedenastce Słowaków znalazł się Duda. Pomocnik Legii wskoczył do pierwszego składu dzięki dobremu występowi przeciwko Walijczykom, kiedy jako rezerwowy wpisał się na listę strzelców. W środę legionista na boisku przebywał do 67 min., kiedy zmienił go Adam Nemec.

Jak Duda wypadł przeciwko Rosji? 21-latek oddał jeden niecelny strzał, miał 94 proc. skuteczności podań (15 z 16), wykreował jedną akcję i był trzykrotnie faulowany. Zawodnik mistrza Polski zagrał na pozycji wysuniętego napastnika.

Ostatni mecz w fazie grupowej Słowacy rozegrają w poniedziałek, 20 czerwca. Ich rywalem na stadionie w Saint-Etienne będą Anglicy.

Zdjęcie LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR 81131UDRH Zdjęcie LANKI UMBRO AURORA FG 81024UDRD Zdjęcie LANKI UMBRO STADIA 3 FG 81123UDKN
LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR ... LANKI UMBRO AURORA FG 81024... LANKI UMBRO STADIA 3 FG 811...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info