Sport.pl

Miroslav Radović piłkarzem Partizana Belgrad: Chciałem wrócić do Legii, ale...

- Chciałem wrócić do Legii, ale nie było zainteresowania moją osobą - mówi Legia.Net Miroslav Radović, który w środę podpisał dwuletni kontrakt z Partizanem Belgrad.
- Odchodzę, ale wrócę po zakończeniu kontraktu - mówił półtora roku temu Radović, podpisując lukratywną, dwuletnią umowę (6 mln zł rocznie plus premie) z Hebei China Fortune. Serbski pomocnik po roku gry - a w zasadzie leczenia kontuzji - wrócił z Azji do Europy. Od razu pojawiły się plotki łączące go z powrotem do Legii. Obu stronom nie udało się dojść jednak do porozumienia. Entuzjastą powrotu Radovicia nie był bowiem Stanisław Czerczesow.

32-letni Serb ostatnie pół roku spędził w Olimpiji Lublana. Rozegrał w niej osiem meczów, strzelił dwa gole i zdobył mistrzostwo kraju. Kontrakt Radovicia ze słoweńskim klubem wygasał w jednak czerwcu i w ostatnich tygodniach jego temat powrotu do Legii znowu ożył. - Z "Rado" spotkam się na ślubie Kuby Rzeźniczaka, będzie czas pogadać. Jeśli jest zdrowy i w formie fizycznej, to trener może rozważyć jego kandydaturę - stwierdził kilka dni temu Bogusław Leśnodorski w rozmowie z Legia.Net .

We wtorek serwis Legia.Net poinformował jednak, że Radović wróci, ale to Partizana Belgrad. - Chciałem wrócić do Legii, ale nie było zainteresowania moją osobą. Teraz czekają mnie dwa lata gry w Partizanie. Później chciałbym choćby zakończyć karierę przy Łazienkowskiej, ale nie wiem, czy dostanę na to zielone światło od właścicieli Legii. Jeśli będzie taka wola, to będzie to wymarzone zakończenie kariery - powiedział piłkarz.

Radović w środę podpisał dwuletni kontrakt z Partizanem. Tym samym wrócił do klubu, z którego przed rozpoczęciem sezonu 2006/07 trafił (za 600 tys. euro) do Legii. Co ciekawe, przy podpisywaniu kontraktu obecny był też inny eks-legionista Danijel Ljuboja (aktualnie menedżer piłkarski). A także były piłkarz Wisły Ivica Iliev (obecnie dyrektor sportowy Partizana).

Radović był piłkarzem Legii w latach 2006-2015. W barwach stołecznego klubu rozegrał 329 meczów i strzelił w nich 77 goli. Przy Łazienkowskiej zdobył dwa tytuły mistrza Polski, cztery krajowe puchary i Superpuchar. W niedawnym głosowaniu kibiców na stulecie klubu został wybrany przez kibiców najlepszym obcokrajowcem w historii Legii.

Więcej o: