Sport.pl

Polacy lepsi od Irlandii Północnej. Trójka legionistów na boisku

Reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0 w meczu otwarcia Euro 2016. W zwycięstwie zespołu Adama Nawałki uczestniczyło trzech piłkarzy Legii Warszawa.
Zwycięskiego gola dla Polaków w 51 min. strzelił Arkadiusz Milik. W podstawowej jedenastce znalazło się dwóch mistrzów Polski - obrońcy Michał Pazdan oraz Artur Jędrzejczyk. W 78 min. na murawie pojawił się pomocnik Tomasz Jodłowiec, który zmienił Krzysztofa Mączyńskiego.

Jak zagrali legioniści? Pazdan oddał jeden strzał, podawał ze skutecznością 96 proc., miał dwa przechwyty i pięć wybić piłki. Jędrzejczyk sześć razy dośrodkowywał z lewej strony boiska w pole karne rywali, podawał ze skutecznością 90 proc., miał dwa przechwyty i dwa wybicia piłki. Jodłowiec zdążył wykreować jedną sytuację, zaliczyć jeden przechwyt i podawać ze skutecznością 80 proc.

Kolejny mecz reprezentacja Polski zagra już w czwartek. O 21 w Paryżu piłkarze Nawałki zmierzą się z Niemcami.

Więcej o:
Komentarze (2)
Polacy lepsi od Irlandii Północnej. Trójka legionistów na boisku
Zaloguj się
  • przyrom

    Oceniono 1 raz 1

    Jodłowiec ,Pazdan -kompletna żenada .Gdyby nie Wojtek Szczęsny ,to by było...... Czy reprezentacja Polski nie może istnieć bez kopaczy Ległej? Czy to jakiś warunek ,że musi być kilku piłkarzy Mistrza Polski? W przypadku zdobycia mistrzostwa przez inny klub tak nie było .Moje pytanie brzmi : CZY CI CO SIĘ TAK ZACHWYCAJĄ REPREZENTACJĄ POLSKI W TEJ CHWILI OGLĄDALI MECZ DO KOŃCA? WIDZIELI BABOLE WYŻEJ WYMIENIONYCH OBROŃCÓW CHOCIAŻ BY W SAMEJ KOŃCÓWCE??? ŻE-NA-DA! (nie dotyczy Jędrzejczyka )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX