Sport.pl

Miroslav Radović wolnym zawodnikiem. Temat powrotu Serba do Legii znów aktualny?

Miroslav Radović rozwiązał kontrakt ze słoweńską Olimpiją Lublana. Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski zapowiedział, że porozmawia z Serbem na temat ewentualnego powrotu zawodnika na Łazienkowską.
Radović był piłkarzem Legii w latach 2006-2015. W barwach stołecznego klubu Serb rozegrał 329 meczów i strzelił w nich 77 goli. Przy Łazienkowskiej zdobył dwa tytuły mistrza Polski, cztery krajowe puchary i Superpuchar. W niedawnym głosowaniu kibiców na stulecie klubu Radović został wybrany przez kibiców najlepszym obcokrajowcem w historii Legii.

W lutym 2015 r. 32-latek podpisał umowę z chińskim drugoligowcem Hebei China Fortune. Serb w Azji wypełnił jednak tylko połowę z dwuletniego kontraktu, który rozwiązał za porozumieniem stron w styczniu. Od razu pojawiły się plotki łączące zawodnika z powrotem do Legii, jednak obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Entuzjastą pozyskania Radovicia nie był też trener Stanisław Czerczesow.

Piłkarz ostatnich sześć miesięcy spędził w słoweńskiej Olimpiji Lublana w której rozegrał osiem meczów, strzelił dwa gole i zdobył mistrzostwo kraju. Jego kontrakt obowiązywał jednak tylko do końca sezonu, a po nim umowa mogła zostać rozwiązana za porozumieniem stron. W środę słoweński klub potwierdził rozstanie z Radoviciem.

I ponownie wrócił temat powrotu Serba do Legii. Chociaż do tej pory klub z Łazienkowskiej ze swoim byłym zawodnikiem się nie kontaktował, to w rozmowie z serwisem Legia.Net prezes Leśnodorski przyznał, że spotka się i porozmawia z piłkarzem. - Spotkam się z nim na ślubie Kuby Rzeźniczaka, będzie czas pogadać. Jeśli jest zdrowy i w formie fizycznej, to trener może rozważyć jego kandydaturę - stwierdził Leśnodorski.Więcej o:
Komentarze (12)
Miroslav Radović wolnym zawodnikiem. Temat powrotu Serba do Legii znów aktualny?
Zaloguj się
 • glemp1

  Oceniono 3 razy 3

  Obawiam się, że Serbowi nie byłoby łatwo u albańskiego trenera...
  Zdecydowanie najlepszym obcokrajowcem w Legii był Kenneth Zeigbo.

 • 100-lec

  Oceniono 1 raz 1

  Radović w Lechu - pewne info

 • leprosy

  Oceniono 3 razy 1

  Leśny powinien zaprosić Rado do Enklawy. Stare czasy sobie przypomną, chociaż już w mniejszym gronie, bo bez Ljubo.

 • karol_wald

  0

  Rok temu był za cienki, w tym roku tym bardziej. Jak ktoś już napisał, niech wróci po zakończeniu kariery. Legenda to legenda. Szkoda by było rozmienić to na drobne.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 2 razy 0

  Rado to legenda i szacunek dla niego za wszystko. Powrót na Legię zawsze ale po zakończeniu kariery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX