Sport.pl

Ondrej Duda w kadrze Słowaków na Euro 2016

Pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda znalazł się w 23-osobowej kadrze Słowacji na turniej finałowy Euro 2016 we Francji.
- Widzę, że trener mi ufa i bardzo nie chciałbym go rozczarować. Na pewno nie jadę na zgrupowanie z myślą, że mam już w ręku bilet do Francji. Muszę na niego mocno zapracować, bo inni zawodnicy też chcą w tym turnieju uczestniczyć - mówił 21-letni zawodnik po zakończeniu sezonu ekstraklasy, przed wyjazdem na zgrupowanie szerokiej kadry Słowaków.

Duda ostatecznie w kadrze na Euro się znalazł. Selekcjoner naszych południowych sąsiadów Ján Kozák 23-osobowy skład na francuski turniej ogłosił w poniedziałek rano. W niedzielę pomocnik Legii wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Niemcom. Słowacy wygrali go 3:1, a Duda zaliczył asystę przy golu Marka Hamšika.

Duda w seniorskiej reprezentacji Słowacji wystąpił już w 10 meczach. W poprzednim sezonie w barwach Legii zagrał w 41 spotkaniach, strzelił pięć goli i zaliczył dziewięć asyst.

Więcej o:
Komentarze (2)
Ondrej Duda w kadrze Słowaków na Euro 2016
Zaloguj się
  • komentarzdramatyczny

    Oceniono 1 raz 1

    Elegancko. To tylko może podbić kwotę ewentualnego transferu. Tak czy inaczej Legia już zarobiła.

  • cyklista_ekonomista

    0

    No i Legia dostanie niezły ekwiwalent w euro za kolejnego reprezentanta na turnieju. W Pogoni chuchają i dmuchają, by Gyurcso załapał się do kadry Węgier, wtedy może na pensje będzie :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX