Radoslav Látal polecany do Legii jako następca Stanisława Czerczesowa

Nadal nie wiadomo, czy Stanisław Czerczesow pozostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Spekuluje się, że jego następcą miałby zostać 40-letni Słowak Adrian Gula. Na Łazienkowską spływają jednak też inne oferty od menedżerów. Ci proponują Legii zatrudnienie m.in. Radoslava Látala, który w minionym sezonie prowadził Piasta Gliwice.
Nadal nie wiadomo, czy w nowym sezonie trenerem Legii Warszawa pozostanie Stanisław Czerczesow. Najświeższa informacja jest taka, że Rosjanin jest głównym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera Spartaka. Rosyjski portal Sports.ru podaje, iż moskiewski klub o tym, że zatrudnia Czerczesowa oficjalnie poinformuje w przyszłym tygodniu.

Na Łazienkowskiej twierdzą, że mają opcję rezerwową na wypadek odejścia 53-letniego Rosjanina. W czwartek serwis Legia.Net poinformował, że Legia rozmawia z potencjalnym następcą, którym miałby zostać Adrian Gula, 40-letni szkoleniowiec MSK Żylina. Do Legii spływają jednak też inne oferty od menedżerów. Jedną z nich jest kandydatura czeskiego trenera Radoslava Látala, który w minionym sezonie zdobył z Piastem Gliwice wicemistrzostwo Polski.

Umowa Látala z Piastem ważna jest jeszcze rok (została automatycznie przedłużona po tym, jak zajął miejsce w pierwszej ósemce). Po ostatnim meczu sezonu Czech nie ukrywał jednak, że może opuścić Gliwice wcześniej. - Być może to był mój ostatni mecz - mówił po porażce z Zagłębiem Lubin (0:1) w 37. kolejce ekstraklasy.

W Legii o zatrudnieniu Látala nikt poważnie nie myśli. Wciąż plan jest taki, by w najbliższych dniach podpisać z Czerczesowem nowy, roczny kontrakt. Rosjanin ma dostać podwyżkę oraz gwarancję tego, że skład Legii zostanie wzmocniony.

Czerczesow objął Legię w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.Zdjęcie Colo Strój piłkarski Basic Zdjęcie Colo Strój piłkarski Club Zdjęcie Colo Strój piłkarski Earth
Colo Strój piłkarski Basic Colo Strój piłkarski Club Colo Strój piłkarski Earth
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info