Stanisław Czerczesow odchodzi z Legii? Wg rosyjskich mediów przejdzie do Spartaka Moskwa

Trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony nowym szkoleniowcem Spartaka Moskwa - informuje rosyjski portal Sports.ru.
- Dla kibiców to ważne, że nowy trener w przeszłości związany był z klubem, a dla działaczy, że to szkoleniowiec z sukcesami. Dziś Czerczesow nie jest już młodym, niedoświadczonym trenerem, który trafiał do Spartaka w 2007 r., tylko fachowcem z uznaniem i trofeami. Jest też dobry z perspektywy klubowych finansów - nie będzie żądał wysokiej pensji i wydawał wielkich kwot na transfery. Będzie przyzwyczajony do pracy z zawodnikami, których tutaj zastanie - portal Sports.ru cytuje źródło zbliżone do moskiewskiego klubu.

O przyszłości Czerczesowa w Legii spekuluje się od końca sezonu. Z naszych informacji wynika, że agent Czerczesowa - jeszcze przed zdobyciem przez Legię mistrzostwa Polski - oferował jego usługi kilku rosyjskim klubom. Wśród kandydatów do jego zatrudnienia wymieniano m.in. Zenit Sankt Petersburg. Kilka dni temu rosyjskie media podawały, że trenerowi mistrzów Polski ofertę złożył Rubin Kazań. Później, że rozmawiał z Lokomotiwem Moskwa, ale to akurat trener Legii sam zdementował.

We czwartek serwis Legia.Net poinformował, że Legia rozmawia z potencjalnym następcą Czerczesowa, którym miałby zostać Adrian Gula. 40-letni Słowak od 2013 roku pracuje z MSK Żylina, gdzie zajmował w lidze kolejno: dziewiąte, drugie i piąte miejsce. W minionym sezonie był bliski zakwalifikowania się do fazy grupowej Ligi Europy, ale jego zespół odpadł z Athletic Bilbao przez gorszy bilans bramek strzelonych na wyjeździe.

- Pytacie mnie, czy odejdę z Legii, to ja was zapytam: kiedy Legia ostatni raz grała w Lidze Mistrzów? No właśnie, 20 lat temu - przeciwko mnie, jak byłem bramkarzem Spartaka. Teraz pora, by zagrała razem ze mną. Wtedy koło się zatoczy - mówił Czerczesow po wygranej 3:0 Pogonią, którą przypieczętował 11. tytuł w stuletniej historii Legii.

Rosjanin objął Legię w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem oprócz mistrzostwa zdobył też Puchar Polski. Dla Czerczesowa byłoby to piąte podejście do Spartaka. Wcześniej 52-latek trzykrotnie grał w nim jako zawodnik, a w sezonie 2007/08 na Łużnikach pracował jako trener.Zdjęcie Adidas Koszulka meczowa Legia Warszawa A JSY Junior S88999 Zdjęcie Adidas Spodenki meczowe Legia Warszawa M S86365 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka RLEG03
Adidas Koszulka meczowa Leg... Adidas Spodenki meczowe Leg... Adidas Legia Warszawa - kos...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info