Nauka przez zabawę. Uczniowie szkoły podstawowej nr 225 uczcili stulecie Legii Warszawa i Woli

W poniedziałek uczniowie ze szkoły podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego przy ul. Brożka 15 w Warszawie uczcili stulecie istnienia Legii oraz dzielnicy Wola.
Pomysłodawcą i organizatorem uroczystego apelu w szkole byli nauczyciele oraz uczniowie. - Bardzo dbamy o przekazywanie wiedzy historycznej naszym uczniom. Przy każdej większej okazji organizujemy podobne apele podczas których przekazujemy dzieciakom najważniejsze informacje w innej formie niż ta książkowa. Tak się złożyło, że w tym roku stulecie istnienia obchodzi nasza dzielnica Wola oraz klub Legia, któremu kibicuję od lat. Dzięki chęci uczniów oraz pracy wielu osób udało nam się zorganizować uroczystość, którą uświetnili pracownicy klubu. Dla nas to radość i wielki powód do dumy. Zachęcam inne szkoły, by o historię miasta dbały w podobny sposób - mówi Anna Kowalska, nauczycielka historii w SP nr 225, pomysłodawczyni spotkania.

Gośćmi specjalnymi w szkole przy ul. Brożka były osoby związane z Legią. W szkole pojawiła się rzecznika prasowa klubu Izabela Kuś, kapitan koszykarskiej Legii Łukasz Wilczek, trenerzy Legia Soccer Schools oraz maskotka - Miś Kazek, który cieszył się największym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Apel rozpoczął się po godz. 10.30. Na wstępie dzieci odśpiewały "Sen o Warszawie". Po nim przedstawiona została prezentacja multimedialna przybliżająca najważniejsze fakty ze stuletniej historii Legii, a na końcu odbył się quiz wiedzy o klubie. Po apelu rozegrany został mecz w którym drużyna uczniów SP nr 225 zmierzyła się z przybyłymi gośćmi z klubu oraz przedstawicielami mediów.