Stanisław Czerczesow odejdzie z Legii? Rosjanin negocjuje z Lokomotiwem Moskwa

Prezes Lokomotiwu Moskwa Olga Smordskaja w sobotę spotkała się ze Stanisławem Czerczesowem. Strony nie osiągnęły porozumienia, ale negocjacje trwają - podaje Sportfakt.ru.
Nadal nie wiadomo, czy w nowym sezonie trenerem Legii Warszawa pozostanie Stanisław Czerczesow. Choć na Łazienkowskiej twierdzą, że 53-letni szkoleniowiec najprawdopodobniej dalej prowadzić będzie mistrzów Polski (przynajmniej przez kolejny rok), to w rosyjskich mediach spekulacji nie brakuje. A podsyca je sam Czerczesow. - Z Legią daliśmy sobie czas do 31 maja - mówi w rozmowie mówi z serwisem SportExpress.ru.

Najświeższa informacja jest taka, że Czerczesow jest głównym kandydatem do objęcia Lokomotiwu Moskwa (szóstej drużyny ligi rosyjskiej minionego sezonu). W sobotę obecny szkoleniowiec Legii miał spotkać się prezes moskiewskiego klubu Olgą Smordskają. Strony nie doszły do porozumienia, ale negocjacje trwają - podaje Sportfakt.ru.

O przyszłości 53-letniego szkoleniowca spekuluje się od kilku miesięcy. Z naszych informacji wynika, że agent Czerczesowa - jeszcze przed zdobyciem przez Legię mistrzostwa Polski - oferował jego usługi kilku rosyjskim klubom. Wśród kandydatów do jego zatrudnienia wymieniano m.in. Zenit Sankt Petersburg. Kilka dni temu rosyjskie media podawały, że trenerowi mistrzów Polski ofertę złożył Rubin Kazań.

- Pytacie mnie, czy odejdę z Legii, to ja was zapytam: kiedy Legia ostatni raz grała w Lidze Mistrzów? No właśnie, 20 lat temu - przeciwko mnie, jak byłem bramkarzem Spartaka. Teraz pora, by zagrała razem ze mną. Wtedy koło się zatoczy - mówił Czerczesow po wygranej 3:0 Pogonią, którą przypieczętował 11. tytuł w stuletniej historii Legii.

Rosjanin objął Legię w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem oprócz mistrzostwa zdobył też Puchar Polski.8 najlepszych cytatów Stanisława Czerczesowa. The best of![RANKING SPORT.PL]