Wysokie zwycięstwo z Pogonią dało Legii mistrzostwo Polski!

Legioniści pewnie wygrali w ostatniej kolejce ekstraklasy z Pogonią Szczecin 3:0 i zdobyli tytuł mistrza Polski.
Przy wszystkich trzech golach swój udział mieli piłkarze Pogoni. Pierwszy sędzia zaliczył na konto Jakuba Czerwińskiego po uderzeniu Tomasza Jodłowca. Piłka leciała poza bramkę, ale po rykoszecie zmyliła bramkarza Pogoni Jakuba Słowika i wpadła obok niego do siatki. Gol z 14. minuty ustawił spotkanie, Legia kontrolowała przebieg meczu i nie dała sobie wbić bramki.

Na początku drugiej połowy sędzia przerwał spotkanie na 10 minut, bo odpalone race zadymiły cały stadion. W końcówce Legia zadała dwa decydujące ciosy. W 84. minucie Jędrzejczyk z Guilherme odebrali piłkę rywalom, Jodłowiec podał do Nemanji Nikolicia, a ten pokonał z kilkunastu metrów Słowika, piłka odbiła się po drodze od nogi obrońcy. Węgierski snajper zdobył 28. gola w ekstraklasie i został królem strzelców.

Dwie minuty później Pogoń dobił Kasper Hamalainen, który dostał fantastyczne, finezyjne podanie piętą od Guilherme. Po strzale Fina piłka również odbiła się od piłkarza gości i zmyliła Słowika. Piast Gliwice przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1 i nawet przez chwilę mistrzostwo w ostatniej kolejce nie było zagrożone. Tym samym Legia zdobyła wymarzony tytuł na 100-lecie klubu.

Na stadionie zaczęło się świętowanie przy komplecie publiczności.

Wielkie święto w Krakowie, Piast nie dał rady

Przed ostatnią kolejką kibice zastanawiali się, kto rzutem na taśmę wywalczy awans do europejskich pucharów. Cracovia czy Lechia Gdańsk. Piłkarze Jacka Zielińskiego w dobrym stylu pokonali na własnym stadionie Lechię 2:0 i to oni zagrają w Lidze Europy.

W ostatnim meczu potknął się Piast Gliwice, który i tak może świętować wicemistrzostwo. Piłkarze Zagłębia Lubin walczyli o brązowe medale i wygrali w Gliwicach 1:0 po bramce Papadopulosa.

Optymistycznie sezon zakończyli piłkarze Jana Urbana. Lech Poznań rozbił Ruch Chorzów 3:0, a piłkarze Waldemara Fornalika w grupie mistrzowskiej nie wygrali ani jednego spotkania.

Piękniejsza strona ekstraklasy! Poznajcie dziewczynę napastnika Ruchu Chorzów!