Sukces na boisku przełożył się na frekwencję. Legia w niedzielę pobije rekord nowego stadionu

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę Legia pobije rekord frekwencji na nowym stadionie. Średnia widzów na jednym meczu w tym sezonie powinna przekroczyć 21 tys.
By pobić rekord frekwencji na nowym stadionie w niedzielę, na kończącym sezon meczu z Pogonią, musi pojawić się co najmniej 25,6 tys. widzów. To jest możliwe, a wręcz bardzo prawdopodobne, bo bilety na to spotkanie wyprzedane są od tygodnia. Kibice Legii zawieść nie powinni. Tym bardziej, że drużyna Stanisława Czerczesowa w niedzielę powinna świętować 11. mistrzostwo Polski w historii klubu.

Zakładając, że na spotkanie z Pogonią przyjdzie tyle samo kibiców, ile na ostatni mecz z Piastem (29,2 tys.), średnia frekwencja za sezon 2015/16 przekroczy 21 tys. Ten wynik sprawi, że pobity zostanie rekord z sezonu 2011/12, kiedy na stadion przychodziło średnio 20 928 fanów.

Dobrą frekwencje na meczach Legii wyśrubowały ostatnie mecze. Od lutego do maja na siedmiu spotkaniach przy Łazienkowskiej pojawiało się średnio 26,1 tys. widzów (dla porównania: od lipca do grudnia - 17,3 tys.). Ostatni mecz z Piastem ściągnął na stadion aż 29,2 tys. kibiców, co jest rekordowym wynikiem w tym sezonie i w ogóle jednym z lepszych w historii nowego stadionu. Dotychczas więcej widzów na ligowych meczach Legii pojawiało się tylko trzykrotnie - ze Śląskiem Wrocław 30,8 tys. (sezon 2012/13) i dwukrotnie z Lechem Poznań 29,7 (2013/2014) oraz 29,4 (sezon 2012/13).

Wysoka frekwencja dla właścicieli warszawskiego klubu była jednym z nadrzędnych celów na stulecie klubu. U progu rozgrywek, w sierpniu 2015 r., wydawało się jednak, że o poprawienie dotychczasowego rekordu będzie trudno. Karnety sprzedawały się nieco gorzej niż w poprzednich latach, a przed Legią było wiele meczów z rywalami, którzy budzili niskie zainteresowanie.

Dla przykładu: grudniowy mecz z Górnikiem Łęczna, zgromadził na trybunach zaledwie 8,2 tys. widzów.Jaki był kurs na mistrzostwo? Co łączy ich z supermarketem? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Piaście Gliwice