Legia wolna od Berga? "Z bardzo wiarygodnych źródeł wiemy, że negocjuje z Videotonem"

Od przyszłego sezonu warszawianie mogą zaoszczędzić 30 tys. euro miesięcznie na pensji byłego trenera. Norweg jest blisko podjęcia pracy w Videotonie Székesfehérvár.
Berg w Legii nie pracuje od 4 października, kiedy został zwolniony po remisie 2:2 z Górnikiem w Zabrzu. Decyzja o rozstaniu z Norwegiem spowodowana była słabymi wynikami drużyny. W maju, na ostatniej prostej, warszawianie stracili mistrzostwo Polski na rzecz Lecha Poznań. Na początku kolejnego sezonu, drużyna co prawda po raz drugi z rzędu awansowała do fazy grupowej Ligi Europy, ale tam zawiodła. Legioniści przegrali dwa pierwsze mecze z Midtjylland (0:1) i Napoli (0:2). W lidze, po 11 kolejkach, prowadzony przez Berga zespół zajmował czwarte miejsce ze stratą aż 10 punktów do Piasta Gliwice.

- Marazm trwał za długo. I stwierdzi to każdy, kto w ostatnich miesiącach oglądał nasze mecze. Straciliśmy wiarę, że z Bergiem może to się szybko zmienić - mówił pod koniec października prezes klubu Bogusław Leśnodorski.

Legia z Norwegiem się rozstała, ale nie znaczy to, że całkowicie się od niego uwolniła. Warszawianie po zwolnieniu Berga nie porozumieli się z nim w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Oznaczało to, że klub co miesiąc będzie musiał wypłacać trenerowi pensję w wysokości 30 tys. euro, dopóki ten nie znajdzie nowego pracodawcy.

Od października Norweg mieszka w Anglii. W ostatnich miesiącach pojawiały się informacje, że Berg może zostać skautem Manchesteru United, którego piłkarzem był w latach 1997-2000. Były to jednak tylko plotki. Teraz natomiast wydaje się niemal pewne, że 47-latek po siedmiu miesiącach bezrobocia, znalazł nowy klub. Kilka dni temu węgierski dziennik "Nemzeti Sport" napisał, że Berg od nowego sezonu zostanie trenerem Videotonu Székesfehérvár.

- Na razie nikt tego oficjalnie nie potwierdza, ale w klubie są przekonani, że to Norweg poprowadzi drużynę w kolejnych rozgrywkach - mówi Dávid Kaposi dziennikarz węgierskiego "Metropolu". Podobne informacje udało nam się uzyskać przy Łazienkowskiej. - Z bardzo pewnego źródła wiemy, że Berg negocjuje kontrakt z Videotonem i wiele wskazuje na to, że od nowego sezonu rozpocznie tam pracę. W dniu podpisania przez Norwega umowy przestajemy być zobowiązani do wypłacania mu pensji - usłyszeliśmy w Legii.

Videoton nie należy do najłatwiejszych miejsc pracy dla trenerów. W ciągu ostatnich trzech lat drużynę prowadziło aż sześciu szkoleniowców. W czerwcu ubiegłego roku, zaraz po wywalczeniu drugiego w historii mistrzostwa Węgier, zespół zostawił Joan Carillo Milan. Hiszpan opuścił klub po kłótni z dyrektorem sportowym. Jego następca, Francuz Bernard Casoni, na stanowisku utrzymał się zaledwie dwa miesiące. Tyle samo w Videotonie pracował trener tymczasowy - Tamás Pet . W październiku mistrzowie Węgier zatrudnili Ferenca Horvátha, który podpisał kontrakt do końca sezonu.

- Horváth obejmował drużynę w bardzo trudnym momencie. Na Węgrzech zastanawiano się nawet czy Videoton nie będzie bił się o utrzymanie do końca sezonu. Mimo to przed nowym trenerem postawiono ambitny cel - drugie miejsce w lidze i zdobycie krajowego pucharu - opowiada Kaposi.

Byłym już mistrzom Węgier udało się spełnić jeden z celów - ligę zakończyli na drugim miejscu ze stratą 21 punktów do Ferencvárosu. Z tym samym klubem przegrali w ćwierćfinale Pucharu Węgier. To przesądziło o przyszłości Horvátha, któremu nie przedłużono umowy.

- Videoton ma wysoki budżet i dobry skład. Horváth wykonał bardzo dobrą pracę i wiele osób dziwi się, że klub nie zaoferował mu nowej umowy. Sam Horváth też był rozczarowany. Oficjalnie powiedział, że węgierscy szkoleniowcy nie są szanowani we własnym kraju i prezesi wolą zagranicznych fachowców. Nie minął się z prawdą. W tym upatrywałbym szansy Berga na Węgrzech - kończy Kaposi.Duda zmienia konstytucję, Kwaśniewski czeka na drugą połówkę [MEMY PO LECH - LEGIA]


Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka polo DLEG19 Zdjęcie Legia Warszawa torba izotermiczna 3497 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka RLEG03
Adidas Legia Warszawa - kos... Legia Warszawa torba izoter... Adidas Legia Warszawa - kos...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info