Stanisław Czerczesow chce go z powrotem. Jakub Kosecki wraca do Legii

SV Sandhausen nie skorzysta z opcji pierwokupu Jakuba Koseckiego. Legia zażądała za piłkarza 500 tys. euro, co dla niemieckiego drugoligowca okazało się kwotą zaporową. Piłkarz po sezonie wróci do Warszawy, gdzie chce go Stanisław Czerczesow - informuje ?Rhein-Neckar-Zeitung?.
Kosecki, który w lipcu 2015 roku trafił do Sandhausen na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu, odejdzie z klubu. - Jesteśmy zadowoleni z postawy Kuby. Żałujemy, że go stracimy, ale nie jesteśmy w stanie zapłacić za niego 500 tys. euro - powiedział dla rnz.de Otmar Schrok, dyrektor sportowy Sandhausen. Niemiecki serwis pisze, że pożegnanie z Koseckim będzie trudne. Że dał się on poznać jako bardzo pozytywny człowiek.

Kosecki w tym sezonie zaliczył 17 występów w 2. Bundeslidze, strzelił dwa gole. Wynik nie jest porywający, ale w trakcie pobytu na wypożyczeniu piłkarz zmagał się z kilkoma kontuzjami. Ostatnio narzekał na uraz kolana.

25-letni skrzydłowy był zadowolony z pobytu w Sandhausen. W wywiadach chwalił Niemców za otwartość. - W Polsce, jeśli się jakoś wyróżnisz, np. poprzez swoje zainteresowania albo ubiór, to szybko stajesz się bohaterem jakichś historyjek, w których redukuje się człowieka do pojedynczych aspektów. W Niemczech mało kto się interesuje tym, jak jesteś ubrany i jaki prowadzisz samochód - mówił niedawno Kosecki.

Niemieckie media informują, że Koseckiego chce z powrotem Stanisław Czerczesow. Jak na razie 25-latek w Legii rozegrał 65 meczów. Przy Łazienkowskiej zdobył dwa mistrzostwa i trzy Puchary Polski.Grzegorz Krychowiak w drużynie Sport.pl! Został ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Apka Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi w swojej kategorii w App Store i Google Play.

Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 740 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.
Czy Kosecki pasuje do Legii Stanisława Czerczesowa?