Legia awansowała do finału Pucharu Polski, ale kilku graczy mocno rozczarowało [OCENY]

Legia Warszawa wygrała 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski i przypieczętowała awans do finału rozgrywek. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Stanisława Czerczesowa za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 3+. W pierwszej połowie bezrobotny. Poza wyjściem do piłki w 20 min. i wygraniu pojedynku z Kamilem Drygasem bramkarz Legii tylko rozgrzewał się we własnym polu karnym. Po przerwie gospodarze odważniej zaatakowali, strzelili nawet gola, ale w tej sytuacji Malarz był bez szans.

Łukasz Broź - 3. Zdecydowanie więcej można było spodziewać się po występie bocznego obrońcy. Broź miał dać Czerczesowowi znak, że jest gotowy podjąć rywalizację z Arturem Jędrzejczykiem, ale w środę nie zachwycił. Nie przegrywał co prawda wielu pojedynków w obronie, ale w ofensywie dawał zdecydowanie za mało. Nie tego oczekuje rosyjski szkoleniowiec.

Jakub Rzeźniczak - 3. Podobnie jak cała drużyna solidny przed przerwą i pogubiony w drugiej połowie. Między 60 a 62 min. popełnił dwa błędy, z których jeden zakończył się golem dla gości. Przy pierwszym z nich bardzo łatwo ograł go Karol Danielak, który pokonał Malarza. Po drugim Legię uratował słupek.

Igor Lewczuk - 4. Powrócił do składu po dłuższej przerwie i zagrał dobry mecz. Bardzo pewny w pojedynkach, często grał na wyprzedzenie - słowem, nie do przejścia dla bydgoskich napastników. W 52 min. zmieniony przez Guilherme.

Tomasz Brzyski - 3. Podobnie jak Broź miał szansę przekonać do siebie Czerczesowa, ale także nie zachwycił. Solidnie w defensywie, ale podobnie jak jego vis a vis nie dawał drużynie wiele w ataku. Niewiele do gry wnosiły bite przez niego rzuty wolne i rożne.

Bartosz Bereszyński - 4+. Najlepszy z legionistów w środowy wieczór. Bereszyński, podobnie jak w sparingu ze Zniczem Pruszków, zagrał na prawym skrzydle. "Bereś" często wygrywał pojedynki i szukał podań z bocznego sektora w pole karne. Dzięki jego wysokiemu pressingowi i asyście gola na 1:0 strzelił Nemanja Nikolić.

Michał Pazdan - 3+. Spotkanie zaczął w roli defensywnego pomocnika, a po zejściu z boiska Lewczuka cofnięty został na środek obrony. Na obu pozycjach reprezentant Polski wystrzegł się większych błędów, jednak perfekcyjny występ to nie był. Pazdanowi zdarzało mylić się w pojedynkach główkowych, których z uwagi na słaby stan murawy, było dużo.

Michał Kopczyński - 1+. Trzeba to napisać wprost - poziom Legii Warszawa to za wysokie progi dla tego zawodnika. W środę Kopczyński był jedynym wychowankiem stołecznego klubu w składzie i kompletnie rozczarował. Przegrywał pojedynki, w drugiej połowie często nie nadążał za atakami Zawiszy zostawiając dziurę w środku pola.

Michaił Aleksandrow - 1+. Kolejny ze zmienników, który w Bydgoszczy na pewno nie przekonał Czerczesowa. O występie Aleksandrowa przeciwko Zawiszy można napisać co najwyżej tyle, że miał miejsce. Reprezentant Bułgarii na lewej stronie boiska nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

Marek Saganowski - 1+. Przy całym szacunku dla dokonań doświadczonego napastnika - czas już chyba kończyć karierę, a przynajmniej tę w Legii. Saganowski w oficjalnym meczu pojawił się po raz pierwszy od końcówki listopada i... trudno napisać cokolwiek dobrego o jego grze. Niewidoczny, wiecznie spóźniony - tak w skrócie wyglądał występ 38-latka.

Nemanja Nikolić - 4. Zrobił swoje. W 16 min. otrzymał podanie od Bereszyńskiego i z dużym spokojem dał Legii prowadzenie. Później mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego uderzenia często blokowane były przez obrońców Zawiszy. W 72 min. zmieniony przez Aleksandara Prijovicia.

Guilherme - 3. Z piekła do nieba - taki to był występ Brazylijczyka. Osiem minut po wejściu na boisko po jego beznadziejnym podaniu do przeciwnika padł gol dla Zawiszy. W 79 min. Guilherme odkupił jednak swoje winy i precyzyjnym strzałem dał Legii zwycięstwo w Bydgoszczy.

Michał Kucharczyk, Aleksandar Prijović - grali za krótko, by ich ocenić.

Zdjęcie Adidas koszulka meczowa domowa Legia Warszawa lw97a Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka polo DLEG19 Zdjęcie Legia Warszawa torba izotermiczna 3497
Adidas koszulka meczowa dom... Adidas Legia Warszawa - kos... Legia Warszawa torba izoter...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info