Sport.pl

Piotr Rutkowski: Z Legii do Lecha zabrałbym Nemanję Nikolicia

- Legia wciąż gubi punkty, nie ma imponującego stylu. Nie jest od innych tak daleko, aby mówić o jej dominacji. Co z tego, że odskoczyła finansowo, skoro koszty ma większe, niż przychody? - powiedział w rozmowie z "Polska The Times" wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski
W rozmowie z "Polską The Times" Rutkowski opowiedział o warszawsko-poznańskiej rywalizacji. W trzech ostatnich sezonach Legia i Lech za każdym razem zajmowały dwa pierwsze miejsca w tabeli. Dwukrotnie po mistrzostwo kraju sięgali legioniści, w poprzednim sezonie sztuka ta udała się "Kolejorzowi".

- Nasza rywalizacja mobilizuje oba kluby. Lech wie, że musi być czujny, bo mamy silnego rywala, z którym bijemy się na wszystkich frontach. Nie tylko na boisku. Chodzi też o media, transfery, skauting... Polska piłka bardzo potrzebuje tej konkurencji - powiedział Rutkowski.

I dodał: - Legia wciąż gubi punkty, nie ma imponującego stylu. Nie jest od innych tak daleko, aby mówić o jej dominacji. Co z tego, że odskoczyła finansowo, skoro koszty ma większe, niż przychody? Już to kiedyś gdzieś próbowano. Mam na myśli Wisłę Kraków i Polonię Warszawa. Niewiele z tego wyszło.

Wiceprezes Lecha odniósł się także do najlepszego strzelca tegorocznych rozgrywek ekstraklasy - Nemanji Nikolicia. Reprezentant Węgier w tym sezonie błyszczy w Legii, a w przeszłości mógł zostać zawodnikiem Lecha. Poznaniacy Serba do siebie jednak nie sprowadzili.

- Nic nie czuję, kiedy Nikolić zdobywa bramki. Kiedy mogliśmy go mieć, zdecydowaliśmy się na innych. Najpierw na Artjomsa Rudnevsa, a później Łukasza Teodorczyka. Źle na tym nie wyszliśmy. Rok temu "Niko" był już poza naszym zasięgiem finansowym. Po sprawie Nikolicia jednak mamy bardzo ciekawe wnioski. Natomiast bardziej, niż jego gole, martwi mnie nieskuteczność snajperów Lecha. Gdybym mógł jednak zabrać do Poznania jednego piłkarza Legii, to chyba jednak byłby to Nikolić - zakończył Rutkowski.

Więcej o:
Komentarze (47)
Piotr Rutkowski: Z Legii do Lecha zabrałbym Nemanję Nikolicia
Zaloguj się
 • artur-borubar

  Oceniono 15 razy 13

  Panie Rutkowski, jeżeli Legia "wciąż gubi punkty", to co robi Lech?

 • okoni

  Oceniono 12 razy 8

  Panie Prezesie, na marketingu i skautingu się nie znam , więc się nie wypowiadam, ale jeśli chodzi o boisko, to pańska drużyna rywalizację z Legią zakończyła chyba gdzieś w okolicach piątej kolejki :)

 • dziad60

  Oceniono 6 razy 6

  Legia ma koszty niż przychody ?
  Czy pan jest księgowym Legii?
  Nie jestem jej kibicem ale wystarczy ze sprzeda tego niechcianego przez Lecha Nikolica za 7 mln euro i pytam co pan na to ?
  Przypomnę kupiła od Was Bielik za 100 euro i po pół roku sprzedała za 2 mln euro
  Jeśli chodzi o finanse to wątpię aby Legia była na minusie
  Nie słyszałem aby zawodnicy się skarżyli na opóźnienia .
  Kupił pan trzech napastników Thomalla Robak Nilesena czy jakoś tak i pytam czy oni we trzech kosztowali mniej niż jeden Nikolic ?
  I pytanie drugie czy oni trzej strzelili więcej bramek niż on jeden

 • iarna

  Oceniono 14 razy 6

  Znowu pan prezes z Wronek nadaje o Legii?
  Słyszałem taki tekst, że kibiców Legii i Lecha jedna rzeczy łączy na wieki w braterskim uścisku: mianowicie to, że najbardziej w polskiej piłce interesują ich wyniki Legii.

 • rownowaznik

  Oceniono 4 razy 4

  i nic nie czułeś jak Niko was ostatnio 2 razy ukuł w Poznaniu ... wydatki większe niż koszty ? pewnie dlatego że ostatnio Legia ma prawie w każdej kolejce pełny stadion, a Lech tylko jak przyjedzie Legia ? daj pan spokój , delikatnie mówiąc ...

 • j.urbanski

  Oceniono 8 razy 4

  O jakiej rywalizacji (L) z Lechem on mówi?
  Kolejorz stał się takim przeciętniakiem, że dostaje łomot od przedostatniego w tabeli Śląska, a w półfinale PP będzie pewnie do końca rewanżowego meczu z Zagłębiem drżeć o wynik.
  Pierwszoligowiec pręży muskuły i wcale nie jestem pewien, czy to Lech będzie miał zaszczyt grać z (L) na SN.
  Jeżeli nawet - czeka go tam zimny prysznic.

 • kalbaro74

  Oceniono 12 razy 4

  To trzeba było brać Nicolicia latem Panie Rutkowski,a nie Robaka i Thomllę i koszty pewnie były by mniejsze,a nie biadolić w gazetach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX