Sport.pl

30 odcinków serialu, a później film. Nadchodzi (L)egenda, czyli superprodukcja o Legii

30 odcinków serialu dokumentalnego, a w perspektywie długometrażowy film, który wejdzie do kin. W środę Legia Warszawa pochwaliła się kolejnym projektem na 100-lecie klubu, który realizuje wspólnie z platformą player.pl.
(L)egenda" to autorski cykl 30 odrębnych epizodów, które przedstawią obecną Legię przez pryzmat jej 100-lecia istnienia. Czyli jubileuszu, który klub z Łazienkowskiej obchodzi w tym roku. Wśród bohaterów poszczególnych odcinków znajdą się m.in. legenda klubu Lucjan Brychczy czy kapitan obecnej drużyny Jakub Rzeźniczak. Pojawią się też zwykli kibice - tacy jak siedmioletnia Ela (a w zasadzie "eLka", bo rodzice nadali jej imię na cześć Legii), która była obecna na środowej prezentacji serialu.

- Elka jest niesamowitym kibicem Legii. Spędziłyśmy ze sobą dwa dni. Jakbyście państwo zobaczyli jej pokój, nie poznając wcześniej Elki, to w życiu nie powiedzielibyście, że mieszka tam dziewczynka. Tyle jest tam gadżetów związanych z Legią - opowiadała dziennikarka Katarzyna Zdanowicz, która poprowadziła środową prezentację zorganizowaną w skyboksie na stadionie Legii.

Na prezentację zaproszeni zostali przedstawiciele mediów. Pierwszą drużynę Legii reprezentował ulubiony piłkarz siedmioletniej Eli - Guilherme, a klub - dyrektor wykonawczy i członek zarządu Jakub Szumielewicz oraz dyrektor marketingu Wiktor Cegła. Wszyscy po krótkim wstępie obejrzeli kilkuminutowy zwiastun pierwszych odcinków "(L)egendy".

- Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki temu serialowi będziemy mogli przybliżyć ponad siedmiu milionom Polaków niezwykłą, wręcz magiczną historię naszego klubu. Wierzę, że dla widzów fascynujące będzie zestawienie Legii obecnej z tą historyczną, pełną wspaniałych, legendarnych już dzisiaj zawodników - mówił Szumielewicz.

- Ten serial wnosi zupełnie nową jakość na polski rynek sportowych materiałów telewizyjnych. Nigdy wcześniej, w tak obszerny i zróżnicowany sposób, nie została zaprezentowana tożsamość klubu piłkarskiego i emocje mu towarzyszące - dodawał Christian Anting, członek zarządu TVN, odpowiedzialny za powstanie serialu od strony platformy player.pl [Scripps Networks Interactive].

- Już teraz mogę powiedzieć, że na sam koniec - na podstawie tego serialu - planujemy też stworzenie pełnometrażowego filmu, który wyemitujemy w naszych kinach partnerskich - zdradził Szumielewicz.

Pierwszy odcinek "(L)egendy" dostępny na player.pl będzie 16 kwietnia. Już od 2 kwietnia wszyscy użytkownicy, którzy zarejestrują się na tej platformie, będą mogli odwiedzić specjalną stronę dedykowaną 100-leciu Legii.Rozpoznasz mecz Ligi Mistrzów po zdjęciu z Lewandowskim? [QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (43)
30 odcinków serialu, a później film. Nadchodzi (L)egenda, czyli superprodukcja o Legii
Zaloguj się
 • dr_avalanche

  Oceniono 8 razy 4

  Po co robić taką superprodukcję. Już jest dobry film o Legii.
  www.youtube.com/watch?v=0VBdhTmck4o

 • piachu74

  Oceniono 8 razy 4

  Poleci na Comedy Central?

 • kristofoser

  Oceniono 12 razy 4

  Jak jakieś kino poza Warszawą, odważy się pokazać ten film, to pewnie niedługo potem się spali.

 • pedro.666

  Oceniono 14 razy 4

  Ciekawe, czy w serialu będzie o tym, że prawdziwą Legię zlikwidowano w roku 1938, że NIE BRAŁA UDZIAŁU w nielegalnych rozgrywkach o mistrzostwo Warszawy za okupacji (bo nie istniała), a to co teraz nazywamy Legią to jest sowiecki CSKA Warszawa (po polsku CWKS) - klub stworzony przez sowieckich oficerów, którego dwaj pierwsi prezesi (generałowie Bordziłowski i Popławski) spoczywają na cmentarzu w Moskwie...

 • vito3

  Oceniono 4 razy 2

  Dajcie spokój z tą potrepowska dziadowizna.agentura informacja wojskowa i ta czerwona gnida Walter..na takich fundamentach patrioci wyrosło.agentura załatwiła wam wszystko i szmal i sędziów i prasę ale z gowna bata nie ukrecisz i ligi mistrzów nie będzie taka termalika pokazała ze jesteście patologia ekstraklasy

 • el.pistolero

  Oceniono 6 razy 2

  Odcinek pierwszy pt "Jak zayebać zawodnika innej drużynie pod przykrywką powołania do wojska"?

 • tojasam

  Oceniono 12 razy 2

  Bardzo ciekawy projekt. Trzymam kciuki. Rozumiem, że przedstawiając "magiczną historię naszego klubu" autorzy nie przemilczą kwestii uzurpacji tradycji legionowych, wkładu Rokossowskiego i Popławskiego w rozwój klubu oraz powszechnych powołań do armii, rozsyłanych piłkarzom najlepszych polskich drużyn.
  Historia iście magiczna...

 • com_ent

  Oceniono 3 razy 1

  Nieźle wam odje....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX