Stanisław Czerczesow: Mamy problem. Kasper Hämäläinen może nie zagrać z Lechem

- Mamy problem. Kasper Hämäläinen może nie zagrać z Lechem. W czwartek doznał drobnej kontuzji na treningu i nie wiadomo, czy w ogóle pojedzie do Poznania - powiedział Stanisław Czerczesow na konferencji prasowej przed sobotnim meczem Lech - Legia.
Legia po 27 kolejkach ma w lidze punkt przewagi nad Piastem. W sobotę wicemistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Lechem. - Przed takimi meczami nigdy się nie patrzy w tabelę. Jedziemy do Poznania, by zrewanżować się Lechowi za ostatnie porażki - powiedział Jakub Rzeźniczak, który w piątek pojawił się w sali konferencyjnej chwilę przed trenerem Czerczesowem.

- Wiosną gramy lepiej. Przede wszystkim agresywnie i wysoko. Mamy najwięcej strzelonych goli i najmniej straconych. Mam nadzieję, że ta statystyka w Poznaniu jeszcze się poprawi - dodał 29-letni obrońca.

Chwilę po nim za stołem zasiadł Czerczesow. Trener Legii nie chciał komentować słów Karola Klimczaka. Prezes Lecha kilka dni temu w podcaście #HattrickPL powiedział, że nie widzi w Legii zawodników, którzy przydaliby się Lechowi. - Nie lubię odnosić się do spraw, o których mówiły inne osoby. Nazywam się Stanisław Czerczesow i proszę zadawać pytania do mnie - odparł Rosjanin i dodał po chwili, że w Lechu są piłkarze, którzy przydaliby się Legii. - Nazwisk nie podam - powiedział.

Trener Legii zdradził, że do Poznania może nie pojechać Hämäläinen. - Mamy problem. W czwartek doznał drobnej kontuzji na treningu i nie wiadomo, czy w ogóle weźmiemy go ze sobą - powiedział.

Fiński pomocnik w środę wrócił do składu. Zagrał w pucharowym mecz z Zawiszą (4:0). Był to jego pierwszy mecz od czterech tygodni, odkąd zmagał się z kontuzją łydki. - Teraz to nie jest łydka. Po piątkowym treningu zobaczymy, czy zabierzemy go ze sobą - zakończył Czerczesow.

Początek meczu z Lechem w sobotę o 20.30.