Legia przedłuża kontrakt z reprezentantem Polski. Tomasz Jodłowiec w Legii przynajmniej do 2018 r.

Tomasz Jodłowiec przedłużył kontrakt z Legią Warszawa. Jego dotychczasowa umowa wygasała w czerwcu 2017 r. Nowa obowiązywać będzie rok dłużej, ale zawarto w niej klauzulę przedłużenia o jeszcze dwa lata - do sezonu 2019/20.
- Dobrze mi się tutaj gra. Zawsze daję z siebie wszystko, bo warto to robić dla tego klubu i dla tych kibiców. Przede mną ważne trzy miesiące. Chcę zdobyć z Legią mistrzostwo Polski, potem wystąpić na Euro z reprezentacją Polski, a latem wywalczyć dla Warszawy upragnioną Ligę Mistrzów - powiedział legia.com Jodłowiec po podpisaniu kontraktu.

Jodłowiec trafił na Łazienkowską przed rundą rewanżową sezonu 2013/14. Szybko stał się kluczowym piłkarzem - najpierw Jana Urbana, a potem Henninga Berga i Stanisława Czerczesowa. Wystawiany w Legii na pozycji defensywnego pomocnika zyskał zaufanie selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, który regularnie powołuje go do drużyny narodowej.

30-letni pomocnik zdobył dotychczas z Legią dwa mistrzostwa i dwa Puchary Polski. W bieżących rozgrywkach wystąpił w 36 z 45 oficjalnych meczów warszawskiej drużyny. W sumie uzbierał 142 mecze, w których zdobył strzelił 17 goli.

Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]