#odHAMsię, czyli kibice w Poznaniu mogą wymieniać koszulki Kaspra Hämäläinena

Nietypową akcję marketingową przed meczem Lech - Legia proponuje kibicom ?Kolejorza? firma bukmacherska STS, główny sponsor poznańskiego klubu. Przed sobotnim spotkaniem fani mistrza Polski będą mogli wymieniać koszulki z nazwiskiem Kaspra Hämäläinena na trykoty Dawida Kownackiego.
Hämäläinen w Poznaniu spędził ostatnie trzy sezony i zapracował sobie na miano gwiazdy zespołu. Wraz z końcem grudnia jego umowa z Lechem wygasła, a zawodnik zdecydował się na opuszczenie klubu z Bułgarskiej. Chociaż mówiło się, że Fin wyjedzie z Polski (miał m.in. oferty ze Skandynawii i Turcji), to ostatecznie przeniósł się do Legii. Kontrakt z warszawianami Hämäläinen podpisał w połowie stycznia.

To oczywiście wywołało wielkie poruszenie wśród kibiców Lecha, którzy poczuli się zdradzeni. Fińskiego zawodnika obrażano w internecie, na jednym z treningów "Kolejorza" pojawił się nawet wulgarny transparent grożący innym zawodnikom, którzy mogliby zdecydować się na przenosiny do Legii.

Z sytuacji wytworzonej przez transfer Hämäläinena postanowiła skorzystać firma bukmacherska STS, główny sponsor mistrza Polski. Przed meczem z Legią kibice Lecha, którzy w swoich szafach posiadają koszulki z nazwiskiem Fina będą mogli darmowo wymienić je na trykoty Dawida Kownackiego. Akcja na Twitterze została oznaczona specjalnym hasztagiem #odHAMsię.

To nie pierwsza tego typu akcja firmy STS. Po tym jak kontrakt Hämäläinena z Lechem dobiegł końca, a spekulacje łączące go z Legią zaczęły się nasilać, bukmacher zaczął przyjmować zakłady na to czy Fin dołączy do klubu z Łazienkowskiej. Początek sobotniego meczu Lech - Legia o godz. 20.30.Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]