Legia straci trenera? Stanisław Czerczesow może zostać szkoleniowcem Zenita Sankt Petersburg

Według portalu Izwiestja.ru trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow jest jednym z dwóch faworytów do objęcia posady szkoleniowca mistrza Rosji Zenita Sankt Petersburg.
Aktualnym szkoleniowcem rosyjskiego klubu jest były trener FC Porto i Chelsea Andre Villas Boas. Jednak już jesienią ubiegłego roku Portugalczyk zapowiedział, że wygasającej w czerwcu umowy z klubem nie przedłuży. - Zenit proponował mi przedłużenie kontraktu pod koniec ubiegłego sezonu. Odmówiłem - przyznał we wrześniu 38-latek.

W poprzednim tygodniu portal Izwiestja poinformował, że menedżer Boasa - Carlos Goncalves - przyjechał do Petersburga i spotkał się z dyrektorem generalnym Zenita, Maksimem Mitrofanowem, by podjąć drugą turę negocjacji w sprawie nowego kontraktu dla jego klienta. Szanse na pozytywne zakończenie rozmów są jednak znikome. Właściciel Gazpromu - głównego sponsora Zenita - Aleksiej Miller był sceptycznie nastawiony do proponowania Portugalczykowi nowej umowy. Jego wątpliwości zostały jeszcze bardziej wzmocnione po tym, jak mistrzowie Rosji w środę pożegnali się z Ligą Mistrzów po porażce z Benficą Lizbona (1:3 w dwumeczu). Zmian w drużynie może być więcej, oprócz Boasa klub mogą opuścić gwiazdy - Brazylijczyk Hulk i Belg Axel Witsel.

Jak informuje serwis Izwiestja.ru Zenit już poszukuje następcy portugalskiego trenera. Zdaniem rosyjskiego portalu faworytami do objęcia potencjalnego wakatu w Zenicie są obecny trener FK Krasnodar Oleg Kononow i pracujący w Legii Stanisław Czerczesow.

Jak udało nam się ustalić przy Łazienkowskiej spekulacjami dotyczącymi przyszłości ich szkoleniowca się nie martwią. - Czerczesowem interesują się praktycznie cały czas jakieś rosyjskie kluby, bo to jest po prostu dobry trener. Ale zagrożenia, że odejdzie od nas teraz, w trakcie rundy, nie ma żadnego. Rozmawiamy z nim i wiemy, że chce tu zostać - usłyszeliśmy w klubie.

Rosjanin szkoleniowcem Legii został na początku października, kiedy zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Norwega Henninga Berga. Do tej pory Czerczesow poprowadził warszawian w 15 ligowych spotkaniach - wygrał 11 z nich, dwa zremisował i tyle samo przegrał. Kiedy 52-letni trener przejmował drużynę ta do prowadzącego w tabeli Piasta Gliwice traciła 10 punktów. Dziś legioniści są liderem ekstraklasy i mają jeden punkt więcej od gliwiczan. Umowa Czerczesowa z Legią obowiązuje do końca sezonu 2016/17.Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]