Sport.pl

Legia i Mateusz Kusznierewicz łączą siły. Warszawianie reaktywują sekcję żeglarską

Żeglarstwo jest kolejną sekcją, którą stołeczny klub reaktywował na stulecie swojego istnienia. - Reaktywując sekcję żeglarską, robimy kolejny krok naprzód jako Legia Warszawa. Żeglarstwo to piękny sport i to nie tylko w kontekście powszechnej turystyki, ale również jako wyczyn - powiedział prezes Bogusław Leśnodorski.
Reaktywacja sekcji zostanie przeprowadzona w oparciu o porozumienie z Akademią Mateusza Kusznierewicza - dwukrotnego medalisty olimpijskiego, dwukrotnego indywidualnego mistrza świata w klasie Finn oraz mistrza świata w klasie Star. W latach 50. i 60. żeglarze Legii zdobywali tytuły mistrzów Polski. Od pewnego czasu trwają starania o przywrócenie działalności żeglarskiej pod herbem Legii Warszawa. Porozumienie podpisane przez prezesa Leśnodorskiego oraz reprezentujących sekcję żeglarską Kusznierewicza i Jerzego Mieńkowskiego stanowi zaczątek działalności mającej na celu wyszkolenie przyszłych mistrzów - czytamy w serwisie Legia.com.

- Reaktywując sekcję żeglarską, robimy kolejny krok naprzód jako Legia Warszawa. Żeglarstwo to piękny sport i to nie tylko w kontekście powszechnej turystyki, ale również jako wyczyn. Sam uprawiam sporty wodne i w pełni rozumiem pasję, z jaką do tej kwestii przystępują twórcy sekcji. Dla Legii to ważny rok, wspaniały jubileusz, a bogata historia naszego klubu działa się również na wodzie, na regatach żeglarskich. Na tym etapie mogę życzyć pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem. Z Mateuszem znamy się od wielu lat i bardzo się cieszę, że razem zrobimy coś pozytywnego - powiedział Leśnodorski.

- Połączenie dwóch tak solidnych marek i organizacji, jakimi są Legia Warszawa i Akademia Kusznierewicza, gwarantują sukces tego przedsięwzięcia. Mamy jasno określone cele i plan rozwoju. Posiadamy możliwości ich realizacji i - co najważniejsze - mamy wiedzę oraz doświadczenie. Poprowadzimy dzieci i młodzież taką samą ścieżką rozwoju kariery, jaką ja sam przeszedłem. Będziemy rozwijać ich umiejętności, odkrywać pasje i talenty. Wszystko w zgodzie z zasadami fair-play i wartościami jakie niesie ze sobą sport w najczystszej i najlepszej postaci. Naszym marzeniem jest wychowanie grupy żeglarskich mistrzów sięgających po medale na mistrzostwach Polski, Europy, świata i igrzyskach olimpijskich - dodał Kusznierewicz.

Wszelkie informacje na temat sekcji dostępne są pod tym adresem. Do sekcji rekrutowane będą dzieci w wieku 7-11 lat.

Więcej o: