100 tys. zł dla piłkarzy Termaliki, czyli ekstra-premia za pokonanie Legii

Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecz pokonali w środę Legię Warszawa 3:0. Ten historyczny sukces wprawił w doskonały humor właścicieli klubu - Danutę i Krzysztofa Witkowskich - którzy obiecali drużynie ekstra-premię w wysokości 100 tys. złotych - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.
Aż 0:3 przegrała w środę Legia w Niecieczy z Termalicą w 25. kolejce ekstraklasy. - Mieliśmy sytuacje, ale nie objęliśmy prowadzenia. Do gola na 0:1 przyczyniliśmy się sami. Tym samym dodaliśmy siły naszym przeciwnikom. Nie był to nasz dzień - komentował sensacyjną porażkę trener Stanisław Czerczesow, którego drużyna w drugiej połowie nie miała żadnego pomysłu na złamanie defensywy Termaliki. Natomiast gospodarze wyprowadzali kontry, z których dwie wykorzystali.

- Zapisaliśmy się w historii polskiej piłki. W tym sezonie mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich z Legią. Jestem dumny z chłopaków. To zwycięstwo doda im wiary przed kolejnymi spotkaniami - powiedział po meczu trener Termaliki Piotr Mandrysz.

Ten sukces wprawił w doskonały humor właścicieli klubu - Danutę i Krzysztofa Witkowskich - którzy obiecali drużynie ekstra-premię w wysokości 100 tys. złotych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Legia po tej porażce utrzymała pierwsze miejsce w tabeli, o dwa punkty wyprzedza mającego o jeden mecz mniej Piasta Gliwice. Termalica awansowała na 12. pozycję.