50 tys. kibiców na dwóch tegorocznych meczach. Legia idzie na rekord frekwencji

Dwa tegoroczne mecze lidera ekstraklasy oglądało 50 tysięcy kibiców. Jeśli taka frekwencja się utrzyma, Legia pobije rekord z sezonu 2011/12, kiedy na stadion przychodziło średnio 21 tys. widzów.
Dobra gra, zwycięstwa, ale też powiększający się sektor rodzinny i akcje Legii dla kibiców sprawiają, że na stadion przy Łazienkowskiej przychodzi coraz więcej ludzi. W tym roku Legia dwukrotnie przekroczyła 20 tys. widzów na meczu. Pod tym względem bije Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, czyli kluby z największymi stadionami w Polsce. Poza Warszawą w 2016 r. ponad 20 tys. widzów obejrzało tylko mecz Górnik - Ruch (24,6 tys.).

Legia o frekwencję walczy od dawna. Fani nie muszą już mieć kart kibica, karnety mogą kupować na raty. Dba o dzieci (zaprasza ich za darmo na trybuny), najwierniejszych (program lojalnościowy Legiony) i o nowych kibiców. Podczas niedzielnego meczu z Ruchem fani, którzy pierwszy raz przyszli na stadion, witani byli na telebimach - wyświetlano tam imiona debiutantów i dziękowano za przyjście na mecz.

Klub razem z miastem wprowadza też inne udogodnienia - przed meczami na Łazienkowską dojeżdżają dodatkowe autobusy, poszerzone zostały chodniki prowadzące do wejść. Do przyjścia na stadion zachęcają reklamy w metrze i autobusach. W dniu meczu taksówki jeżdżą z legijnymi flagami, a Pałac Kultury jest podświetlony barwami klubu.

O poprawę frekwencji dbają też sami kibice. W sierpniu zaczęli akcję "Na stulecie - pełny stadion" i sami zaczęli drukować oraz rozwieszać plakaty w stylu retro informujące, kiedy i z kim gra Legia.

Efekty tej pracy widać na trybunach. Tegoroczne mecze z Jagiellonią i Ruchem oglądało 50 tys. kibiców. Rok temu dwa pierwsze wiosenne spotkania (z Jagiellonią i Podbeskidziem) - 33 tys. Tym samym w 13 meczach ligowych Legię oglądało średnio 18,5 tys. widzów. Więcej przychodziło tylko w sezonie 2011/12, pierwszym na nowym stadionie - 20,5 tys. Wtedy na koniec sezonu frekwencja wyniosła 21 tys. By pobić ten wynik, sześć ostatnich meczów zespołu Stanisława Czerczesowa musiałoby oglądać średnio 22 tys. widzów.

Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]