Igor Lewczuk po meczu z Ruchem: Musimy twardo stąpać po ziemi

- Dopiero teraz, od was, dowiaduję się, że Nemanja Nikolić był w akcji bramkowej na spalonym. Cóż, błędy w piłce nożnej się zdarzają, także sędziom. Przed nami była jeszcze godzina gry i wydaje mi się, że w końcu złamalibyśmy Ruch - powiedział po meczu z Ruchem Chorzów (2:0) obrońca Legii Igor Lewczuk.
Konrad Ferszter: Trzech meczów potrzebowaliście, by wyprzedzić w tabeli Piasta Gliwice. Spodziewaliście się, że pójdzie to tak szybko?

Igor Lewczuk: Mało osób spodziewało się, że do zmiany lidera dojdzie tak szybko. Piast na razie zawodzi - w trzech meczach zdobył zaledwie dwa punkty. Ponadto my gramy bardzo dobrze, więc są powody do zadowolenia.

Za wami trzy przekonywujące zwycięstwa. Zgodzisz się z tezą, że największym rywalem Legii w walce o mistrzostwo Polski jest ona sama?

- Nie do końca tak jest. Po zimowym oknie transferowym panuje opinia, że wzmocniona Legia nie może przegrać, że to murowany kandydat do mistrzostwa Polski. Oczywiście uważam, że jesteśmy faworytem, ale musimy twardo stąpać po ziemi. Nikt nie powiedział, że wiosną nie odpali Piast, a w grze jest przecież też chociażby Cracovia. Nie zapominajmy również o Lechu Poznań. Dużo meczów przed nami, dlatego spokojnie.

W meczu z Ruchem dużo dyskutowałeś z sędzią, który zwracał ci uwagę na zbyt ostrą grę. Tego wymaga od ciebie trener Stanisław Czerczesow?

- Nie pamiętam już czego konkretnie dotyczyły rozmowy z arbitrem, ale na pewno były to bardzo przyjemne pogaduszki. Nie zawszę muszę zgadzać się z decyzjami. A co do agresji w grze, to trener wymaga jej od każdego z nas.

Czujecie, że są w was jeszcze duże rezerwy?

- Na pewno czujemy się dobrze przygotowani do rundy. Sam jestem ciekawy, jak będzie to wyglądało w najbliższych tygodniach. Ale mamy powody do optymizmu.

Waldemar Fornalik powiedział, że kluczowym momentem meczu był gol na 1:0, który padł ze spalonego.

- Dopiero teraz, od was, dowiaduję się, że Nemanja Nikolić był w tamtej akcji na spalonym. Cóż, błędy w piłce nożnej się zdarzają, także sędziom. Przed nami była jeszcze godzina gry, ale wydaje mi się, że w końcu złamalibyśmy Ruch. Teraz możemy sobie gdybyać. OK, mówicie, że meczach z Jagiellonią i Zagłębiem szybko zdobywaliśmy bramki i ustawialiśmy sobie grę, ale przecież to nie będzie działo się w każdej kolejce.

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLIDER r.5 AC5448 Zdjęcie Adidas Piłka nożna 11Glider Zdjęcie Adidas Piłka Nożna EKSTRAKLASA GLIDER AX7583
ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLID... Adidas Piłka nożna 11Glider Adidas Piłka Nożna EKSTRAKL...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info