To byłby transferowy hit! Carlos Eduardo trafi do Legii?

Legia z przytupem chce zamknąć okno transferowe. Klub z Łazienkowskiej zamierza sprowadzić - grającego na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika - zawodnika Rubina Kazań Carlosa Eduardo! 28-latek ma na koncie sześć występów w reprezentacji Brazylii.


To drugi przypadek w historii (pierwszym był Miloš Krasić, który we wrześniu trafił do Lechii Gdańsk), gdy do ekstraklasy może trafić piłkarz mający za sobą tak głośne i wysokie transfery. W 2007 r. za Carlosa Eduardo siedem milionów euro zapłaciło za niego niemieckie Hoffenheim. I z nim szybko weszło do 1. Bundesligi, gdzie Carlos Eduardo w 58 meczach strzelił 13 goli i miał 15 asyst. W 2010 r. Rubin Kazań zapłacił za Brazylijczyka aż 20 mln euro.

Carlosowi Eduardo w czerwcu miał kończyć się kontrakt, ale zawodnik może przejść do Legii już teraz, jeśli przedwcześnie rozwiąże umowę z Rubinem. W Kazaniu zarabiał 160 tys. euro miesięcznie, w Legii miałby zarabiać oczywiście znacznie mniej. Jego przejście do stołecznego klubu nie jest jeszcze pewne. Transfer znajduje się jednak na ostatniej prostej i uzależniony jest od sytuacji kontraktowej piłkarza. Ten do Warszawy miałby przylecieć już w piątek wieczorem.

Jego przyjście nie jest powiązane z transferem Nemanji Nikolicia. W Legii utrzymują, że zimą nie otrzymali za Węgra oferty wyższej niż 5 mln euro, choć wiadomo, że skutecznym napastnikiem mocno zainteresowani są Chińczycy.Wielki quiz na 100-lecie Legii! Nie tylko o piłce nożnej. Sprawdź się [QUIZ]