Atak silniejszy od obrony, czyli pierwszy trening Legii po powrocie z Malty [ZDJĘCIA]

Niespełna półtorej godziny trwał pierwszy trening wicemistrzów Polski po powrocie z drugiego zgrupowania na Malcie. We wtorkowych zajęciach udział wzięli wszyscy piłkarze Stanisława Czerczesowa.


Legioniści z drugiej części przygotowań do rundy wiosennej wrócili w sobotę i od sztabu szkoleniowego dostali pełne dwa dni wolnego. Pierwszy trening w Warszawie wicemistrzowie Polski zaplanowany mieli na wtorek na godz. 16.30. Zajęcia, tradycyjnie już za kadencji Czerczesowa, rozpoczęły się jednak chwilę wcześniej. 10 minut przed planowaną zbiórką na bocznym boisku przy Łazienkowskiej pojawili się Michał Kucharczyk i Bartosz Bereszyński. Chwilę po nich na murawie była już cała drużyna.

W zajęciach udział wzięli wszyscy piłkarze z pola oraz czterej bramkarze - Arkadiusz Malarz, Jakub Szumski, Radosław Majecki i Dominik Kąkolewski. Indywidualnie z Sebastianem Krzepotą pracował tylko Tomasz Brzyski. Po krótkim, początkowym przemówieniu Czerczesowa piłkarze przez kilkanaście minut biegali wokół boiska, później odbyli krótkie ćwiczenia pod okiem trenera od przygotowania fizycznego Władimira Panikowa. Następnie 20 zawodników z pola zostało podzielonych na dwie grupy w których grali w "dziadka". W tym czasie zajęcia z Krzysztofem Dowhaniem i Gintarasem Stauce mieli warszawscy bramkarze.

Najważniejszym punktem wtorkowego treningu była wewnętrzna gierka na skróconym polu. Czerczesow podzielił teoretycznie najsilniejszą jedenastkę na dwie drużyny. W zespole "czarnych" znalazła się podstawowa linia obrony, a w "pomarańczowych" wyjściowa pomoc oraz atak. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się ci drudzy, którzy zwyciężyli 3:1. Podział obu drużyn prezentował się następująco:

Czarni: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hloušek - Jarosław Niezgoda, Ariel Borysiuk, Ondrej Duda, Michał Masłowski - Marek Saganowski, Kasper Hämäläinen.

Pomarańczowi: Radosław Majecki (Dominik Kąkolewski) - Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Michał Kopczyński, Łukasz Broź - Guilherme, Stojan Vranješ, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić, Aleksandar Prijović.

Środowy trening legionistów zaplanowany został na godzinę 11.30. W przeciwieństwie do wtorku zajęcia dla mediów otwarte będą tylko przez pierwszych 15 minut.