Plotki transferowe. Wicemistrzowie Polski zainteresowani dwoma skrzydłowymi

PRZEGLĄD PRASY. Legii ciągle mało. Chociaż w zimowym okienku transferowym warszawianie sprowadzili już pięciu nowych zawodników, to wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec wzmocnień. Wicemistrzowie Polski wciąż poszukują skrzydłowego - informuje czwartkowy ?Przegląd Sportowy?.


Boki pomocy, to pozycje, które w Legii wciąż wymagają wzmocnień. Po odejściu do Wolverhampton Michała Żyry Stanisław Czerczesow do swojej dyspozycji ma tylko dwóch nominalnych skrzydłowych - Michała Kucharczyka oraz Guilherme. Chociaż na tej pozycji w trakcie obozu na Malcie sprawdzany jest Jarosław Niezgoda, to przy Łazienkowskiej wciąż trwają poszukiwania nowego piłkarza.

Jednym z dwóch kandydatów do gry w Legii jest Andrij Blizniczenko. Wicemistrzowie Polski bez powodzenia próbowali ściągnąć zawodnika Dnipro Dniepropietrowsk już latem. Teraz sytuacja wygląda znacznie poważniej. Ukrainiec w tym sezonie zagrał tylko dwa mecze w lidze, dlatego warszawianie w ostatnich dniach złożyli finaliście ostatniej edycji Ligi Europy ofertę za skrzydłowego. Kwota 300 tys. euro i 30 procent zysku od następnego transferu nie zadowoliło jednak klubu Blizniczenki. Dnipro oczekuje sumy co najmniej dwa razy wyższej. Legia nie ma zamiaru tyle płacić, bo zawodnikowi w czerwcu wygasa kontrakt - informuje "Przegląd Sportowy" .

Zdaniem dziennika innym kandydatem do gry przy Łazienkowskiej jest reprezentant Albanii Armando Vajushi. W tym sezonie piłkarz rozegrał dziewięć meczów w drugoligowym, włoskim Livorno, w których zaliczył trzy asysty. Większość rundy 24-latek stracił jednak z powodu kontuzji kolana.

Blizniczenko bądź Vajushi byliby szóstym wzmocnieniem Legii tej zimy. Do tej pory drużynę Czerczesowa wzmocnili Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda i Adam Hloušek. Kontrakty obowiązujące od lipca podpisali z warszawianami też dwaj piłkarze Wisły Kraków - Radosław Cierzniak oraz Konrad Handzlik.Legia czy Lech. Czy wiesz gdzie oni grali? [QUIZ]