Adam Hlousek już po badaniach. Lewy obrońca w sobotę dołączy do legionistów trenujących na Malcie

W sobotę, kilka minut przed południem, Adam Hlousek wyleciał z Warszawy na Maltę. Tam podpisze kontrakt z Legią i dołączy do trenujących legionistów. Niewykluczone, że Stanisław Czerczesow skorzysta już z niego w niedzielnym sparingu z Viktorią Pilzno.
Legia po dwóch latach poszukiwań w końcu znalazła lewego obrońcę. Konkurentem Tomasza Brzyskiego do gry na tej pozycji wkrótce stanie się Adam Hlousek, który w piątek przechodził testy medyczne w Warszawie, a w sobotę wyleciał na Maltę, gdzie do drugiej części sezonu przygotowuje się drużyna Stanisława Czerczesowa.

27-letni Czech ostatnio był piłkarzem VfB Stuttgart, w barwach którego w tym sezonie zagrał w ośmiu meczach (siedem w Bundeslidze i jeden w Pucharze Niemiec). Jest uniwersalnym zawodnikiem - poza lewą obroną występował też na pozycji lewego pomocnika i środkowego obrońcy.

W przeszłości Hlousek reprezentował barwy m.in. Slavii Praga, FC Kaiserslautern, FC Nurnberg. Występował na różnych szczeblach reprezentacji młodzieżowych Czech. Ma też sześć występów w "dorosłej" reprezentacji.

Wicemistrzowie Polski zapłacą za niego Stuttgartowi ok. 500 tys. euro.

Legia czy Lech. Czy wiesz gdzie oni grali? [QUIZ]
Patrząc na ostatnie trzy lata gry w Lidze Europy - Legia się...?