Czwartek Legii na Malcie. Ostatni trening Duszana Kuciaka z zespołem?

Kolejny dzień wicemistrzów Polski na Malcie upłynął pod znakiem taktyki. Czwartek był prawdopodobnie ostatnim dniem, kiedy z zespołem trenował Duszan Kuciak.
Podczas trzeciego dnia obozu legioniści - jak już wcześniej mieli w zwyczaju - trenowali dwukrotnie. Zarówno rano, jak i popołudniu pracowali głównie nad taktyką. W zajęciach z całą drużyną po raz pierwszy na pełnych obrotach ćwiczył Kasper Hamalainen, który do tej pory realizował indywidualny tok zajęć.

Podczas drugiego treningu, po gierce na utrzymanie, sztab szkoleniowy zarządził wewnętrzną grę taktyczną. Podczas niej Stanisław Czerczesow testował ustawienie 3-5-2. Wyjściowy, teoretycznie mocniejszy skład prezentował się następująco: Lewczuk, Rzeźniczak, Jędrzejczyk - Kucharczyk, Jodłowiec, Vranjes, Guilherme - Duda - Prijović, Nikolić.

W czwartek prawdopodobnie po raz ostatni z zespołem trenował Kuciak. Słowak, po blisko pięciu latach spędzonych w Legii, odchodzi do angielskiego Hull. Bramkarz w piątek ma opuścić zgrupowanie na Malcie i związać się kontraktem z liderem Championship, który na konto wicemistrzów Polski przeleje ok. 400 tys. euro.

- Umowę z Legią mam do czerwca, ale chyba już jestem na wylocie - śmiał się zaraz po zajęciach, co przytoczył serwis Legioniści.com.