Ivica Vrdoljak nie poleci na Maltę. Chorwatowi odnowiła się kontuzja kolana

PRZEGLĄD PRASY. Ivica Vrdoljak nie poleci we wtorek z całą drużyną na Maltę na drugą część zimowego zgrupowania. Chorwatowi odnowiła się kontuzja kolana.


Z pierwszej części maltańskiego obozu legioniści wrócili w miniony piątek. Kilka dni wcześniej, bo w sobotę do Warszawy przyjechał Vrdoljak. Chorwata z obozu do Polski odesłał Stanisław Czerczesow. Powodem decyzji Rosjanina był uraz kapitana Legii, który dręczy go od blisko roku. Nieoficjalnie mówiło się nawet, że szkoleniowiec wicemistrzów Polski miał zarzucić Vrdoljakowi symulowanie kontuzji podczas ciężkich treningów.

Po dokładnych badaniach przeprowadzonych w klinice przy ul. Łazienkowskiej u chorwackiego pomocnika lekarze stwierdzili naderwanie więzadła kolanowego. Z tego powodu zawodnik nie poleci we wtorek do maltańskiego Ta'Quali, gdzie odbędzie się drugi zimowy obóz przygotowawczy wicemistrza Polski. Rehabilitacja Vrdoljaka potrwa przynajmniej kilka tygodnia - czytamy w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym".

Kapitan Legii po raz ostatni na boisku przebywał 17 maja, kiedy warszawianie zremisowali ze Śląskiem we Wrocławiu 1:1. Chorwat, który na kontuzję narzekał praktycznie od początku 2015 roku, pod koniec sierpnia przeszedł zabieg, a całą rundę jesienną stracił z powodu rehabilitacji. Piłkarz miał być w 100 proc. gotowy do treningów podczas zimowych obozów na Malcie, jednak jak widać uraz ponownie nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie.