Pewna wygrana Legii w pierwszym sparingu na Malcie. Gole debiutantów! [TEKST AKTUALIZOWANY]

Legia Warszawa pokonała 5:0 PSC Soccer Academy w pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego zgrupowania na Malcie. Bramki dla warszawian zdobyli Ondrej Duda, Nemanja Nikolić, Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda, a jedno trafienie było samobójcze. Zapraszamy na zapis naszego tekstu aktualizowanego.


17:46: Słupek, drugi słupek i... piłka za linią końcową boiska - tak w skrócie wyglądała kolejna doskonała sytuacja, której nie wykorzystał Prijović. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Legia 5:0 PSC Soccer Academy!

17:39: Można chwalić Hamalainena, ale ciepłe słowa należą się też innemu debiutantowi - Jarosławowi Niezgodzie. 20-letni napastnik właśnie wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie Legii na 5:0.

17:33: Legia miała rzut wolny tuż sprzed pola karnego, ale uderzenie Dominika Furmana było niecelne. 10 zmiana w zespole - Mateusz Zawal zmienił Jakuba Rzeźniczaka.

17:25: Bang! Gol w debiucie Kaspra Hamalainena! Fin trafił do siatki po dwójkowej akcji Niezgoda - Prijović. 4:0 dla Legii i zmiana - w miejsce Brozia na boisku pojawił się Arkadiusz Najemski.

17:22: W końcu okazję do wykazania się mieli obrońcy, a w zasadzie Rzeźniczak, który popisał się dwiema skutecznymi interwencjami w ciągu kilkunastu sekund.

17:12: No i jest 3:0. Bramka samobójcza jednego z zawodników PSC.

17:10: Zmiany w składzie, ale nie w obrazie gry. Legia wciąż dominuje. Najpierw w sytuacji sam na sam z Prijoviciem lepszy okazał się bramkarz PSC, który skutecznie interweniował na 16. metrze od własnej bramki, a kilka chwil później sprytne uderzenie piętą Niezgody w ostatniej chwili zostało wybite na rzut rożny.

17:01: Rozpoczęła się druga połowa meczu. W Legii doszło aż do ośmiu zmian. Na boisku pojawili się Arkadiusz Malarz, Bartosz Bereszyński, Dominik Furman, Ariel Borysiuk, Kapser Hamalainen, Michał Masłowski, Jarosław Niezgoda i Aleksandar Prijović.

Parę stoperów wciąż tworzą Rzeźniczak z Lewcuzkiem, a na lewą stronę obrony powędrował Broź.

16:46: Przerwa. Po pierwszych 45 minutach Legia prowadzi z PSC Soccer Academy 2:0. Bramki dla warszawian zdobyli Ondrej Duda i Nemanja Nikolić.

16:41: Goooooooooooooooooooooool! Za piątym? Tak, chyba za piątym razem wreszcie się udało. Po podaniu Jodłowca drugą bramkę dla Legii zdobył Nemanja Nikolić.

16:38: Zmęczone ciężkimi treningami nogi ewidentnie zawodzą wicemistrzów Polski. Piłkarze Czerczesowa marnują bowiem kolejne okazje. Po podaniu Guilherme znowu blisko był Nikolić, a chwilę później reprezentant Węgier niedokładnie podawał do wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Jodłowca. W 33 min. 28-letk próbował raz jeszcze, ale ponownie lepszy okazał się bramkarz PSC. Wciąż 1:0 dla Legii.

16:30: Strzały, strzały, strzały... Słowem, legioniści niepodzielnie dominują i próbują podwyższy prowadzenie. Dwukrotnie próbował Nikolić, ale za pierwszym razem (chociaż trafił do siatki) był na spalonym, a za drugim jego uderzenie zostało zablokowane. Próbę podjął też Kucharczyk, jednak z jego strzałem poradził sobie bramkarz PSC.

16:22: Na boisku wiele się nie zmienia. Wciąż dominują legioniści, a PSC Soccer Academy nieudolnie próbuje zbliżyć się pod pole karne Duszana Kuciaka. Stadion? Nie szaleje, ale wygląda tak:

16:13: Gol dla Legii! 13 minut potrzebowali warszawianie, by udokumentować swoją wyraźną przewagę na boisku. Po odbiorze i indywidualnej akcji piłkę przed pole karne wyłożył Guilherme, a płaskim strzałem szans bramkarzowi rywali nie dał Ondrej Duda. 1:0!

16:10: Od początku zarysowała się przewaga wicemistrzów Polski. Legia cierpliwie rozgrywa piłkę, szukając okazji do zbudowania skutecznego ataku pozycyjnego. Próby podjęli już Nikolić z Guilherme, oraz w indywidualnej akcji Kucharczyk. Obie sytuacje nie zakończyły się jednak powodzeniem, bo skutecznie interweniowali obrońcy PSC.

16:05: Mecz rozpoczęli legioniści. Kim jest dzisiejszy rywal warszawian? To amatorski zespół, a w zasadzie zbieranina pod szyldem firmy selekcjonującej zawodników na krótkich obozach, dzięki którym piłkarze mają szansę zaprezentować się przed europejskimi skautami. Nietypowa drużyna ma już za sobą cztery spotkania, które rozegrała z maltańskimi zespołami: St. Andrews (1:1), Pembroke (3:2), Balzan (3:1) i Gzira (4:1).

15:50: Relację na żywo z meczu przeprowadzi serwis Legia.com. Jak podała oficjalna strona internetowa stołecznego klubu, zespół Stanisława Czerczesowa rozpocznie w następującym składzie: Kuciak - Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Jędrzejczyk - Vranjes, Jodłowiec - Kucharczyk, Duda, Guilherme - Nikolić.Legia czy Lech. Czy wiesz gdzie oni grali? [QUIZ]