Plotki transferowe. Legia zainteresowana skrzydłowym Spartaka Moskwa?

Legia Warszawa może na pół roku wypożyczyć skrzydłowego Spartaka Moskwa Arasa Ozbiliza - informuje rosyjski portal Sport-Express.ru.


26-letni Ormianin urodził się w Stambule, jednak wraz z całą rodziną bardzo szybko przeniósł się do Holandii. Tam, w wieku juniora trafił do szkółki Ajaxu Amsterdam. W pierwszym zespole Ozbiliz jednak nie zaistniał i w sierpniu 2012 roku za trzy mln. euro trafił do klubu rosyjskiej ekstraklasy - Kubania Krasnodar. W debiutanckim sezonie, w 25 meczach strzelił dziewięć goli i zanotował pięć asyst.

Dobra postawa zaowocowała kolejnym transferem. Latem 2013 roku po Ozbiliza zgłosił się Spartak Moskwa, który zapłacił za niego aż osiem mln euro. Sezon 2013/14 Ormianin zakończył z dorobkiem 32 spotkań na koncie, sześcioma bramkami i dwiema asystami. Kolejne rozgrywki były kompletnie nieudane - z powodu zerwania więzadeł krzyżowych 26-latek wystąpił w zaledwie jednym meczu ligowym. W obecnym sezonie Ozbiliz zagrał w dziewięciu spotkaniach, strzelił jednego gola i miał trzy asysty.

Według portalu Sport-Express.ru Ormianin w trwającym okienku transferowym może przenieść się do Legii na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Piłkarz nie pojechał wraz ze Spartakiem na obóz do Abu Dhabi i jest bardzo bliski zmiany pracodawcy.

Zimą do zespołu Stanisława Czerczesowa dołączyli już Artur Jędrzejczyk, Jarosław Niezgoda, Ariel Borysiuk oraz Kasper Hamalainen.Legia czy Lech. Czy wiesz gdzie oni grali? [QUIZ]