Sport.pl

Ivica Vrdoljak na wylocie z Legii Warszawa?

Ivica Vrdoljak opuścił w sobotę zgrupowanie Legii na Malcie. Oficjalnie z powodu urazu, ale z naszych informacji wynika, że sztab szkoleniowy, w tym Stanisław Czerczesow, jest zdania, że zawodnik symuluje kontuzję.
W czwartek Vrdoljak, chorwacki kapitan Legii, nie wyszedł na jeden z treningów i został w hotelu. To wzbudziło podejrzenia sztabu szkoleniowego. 32-letni piłkarz miał usłyszeć od Czerczesowa, że może już wracać do Polski. Interwencja Aleksandara Vukovicia, asystenta Rosjanina, na chwilę zawodnika uratowała. W piątek Vrdoljak udał się do trenera i zapewnił go, że czuje się dobrze. Czerczesow zdecydował się jednak odesłać zawodnika ze zgrupowania, by ten - jak podano w komunikacie klubu - przeszedł dokładniejsze badania.

Niejasności dotyczące kontuzji Vrdoljaka nie są tematem nowym. W listopadzie ubiegłego roku piłkarz udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym tłumaczył: - Kłamstwa, że wymyślam urazy, bolały. Ludzie pracujący w klubie gadali takie głupoty, że kiedy mijamy się na korytarzu, nie patrzą mi w oczy. Oskarżali, że symuluję i chcę wcześniej skończyć sezon i wyjechać do Chin. Nie wiedzieli jakie były podstawy o przełożeniu zabiegu.

Później, w audycji "TOK gra Legia", Chorwat dodawał: - Zawierzyłem się na swoje dzieci, że nigdy nie symulowałem kontuzji. Chciałem raz na zawsze zamknąć ten temat, by już nikt w przyszłości nie pytał mnie, ani o Chiny, ani nie oskarżał o symulowanie kontuzji - mówił kapitan Legii, ale nie zdradził, kto go o to symulowanie oskarżał. - Była to osoba z klubu, ale nie z zarządu - powiedział jedynie. - To dobrze, bo już myślałem, że to ja - zaśmiał się wtedy prezes Bogusław Leśnodorski, współprowadzący "TOK Gra Legia".

Vrdoljak piłkarzem Legii jest od 2010 roku - rozegrał 191 spotkań, strzelił 26 goli. Po raz ostatni wystąpił na boisku w maju zeszłego roku. W sierpniu przeszedł operację kolana i do lekkich treningów z drużyną wrócił dopiero pod koniec rundy. Swoją pozycję musiał budować od nowa, bo w międzyczasie zmienił się szkoleniowiec zespołu. Z Czerczesowem kapitan Legii zaczął na dobre pracować podczas zimowych przygotowań. I wygląda na to, że ta współpraca nie układa się najlepiej. W klubie można usłyszeć, że piłkarz ma nie lecieć na drugie zgrupowanie z Legią na Maltę, które rozpocznie się pod koniec stycznia.

Z Vrdoljakiem, którego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu 2017 roku, nie udało nam się skontaktować.Kogo Legia powinna pozbyć się w pierwszej kolejności?
Więcej o:
Komentarze (12)
Ivica Vrdoljak na wylocie z Legii Warszawa?
Zaloguj się
 • konradmarburg

  Oceniono 8 razy 4

  Ostatnio jak pisałem, że symuluje, to dawaliście minusy. Tak na marginesie, ciekawa sonda. Brakuje tylko opcji; wszystkich wyżej wymienionych. Przydałoby się też dorzucić Masłowskiego (on też coś się długo leczy...) Może Trickovski zasługuje na drugą szansę, ale jemu też brakuje zaangażowania. Sagan powinien zakończyć karierę. Aż żal patrzeć jak niegdyś całkiem dobry piłkarz staje się obiektem drwin.

 • grzes_s

  Oceniono 3 razy 3

  tAJEMNICa poliszynela

 • gmk38

  Oceniono 2 razy 2

  dawno powinien opuscic Legie,nie wiem kto byl za tym ,zeby z nim kontrakt przedluzyc

 • makvelithedon7

  Oceniono 5 razy 1

  Przykro to pisać, ale chyba każdy wie, co stanie się niedługo z Czerczesowem. Zdziwię się bardzo, jeśli nie podzieli losu Maaskanta, Petrescu czy von Heesena. Kto to słyszał, żeby zarzucać Panu Piłkarzowi z Ekstraklasy, że się nie przykłada i symuluje? Wcześniej jeszcze to samo mówił o "super talentach" z Akademii...

 • noriakikassai

  0

  Legia wywiesiła kiedyś takie hasło na płocie:
  "Tu jest Legia, tu nie wystarczy się starać tutaj trzeba zap..."
  Vrdoljak widać nie przeczytał

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 2 razy 0

  Pamiętam, jak ten patałach rwał się do wykonywania karnych, których strzelać nie umiał. Teraz obraził się na ciężkie treningi. Zachęcam Czerczesowa do stworzenia klubu kokosa w Legii.

 • mk30553

  Oceniono 5 razy -1

  i kto teraz będzie strzelał karne w eliminacjach LM? No kto??

 • wiktormarzena

  Oceniono 3 razy -1

  ..i dobrze. Oprocz neurochirurgów, inżynierów jądrowych oraz poetów, sporą czesc migrantow z Pakistanu, Afganistanu stanowią genialni piłkarze. Bedzie w czym wybierac!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX