4 mln euro za Nemanję Nikolicia. Hamburger SV zabierze Legii superstrzelca?

Najpierw 3,5 mln euro, a teraz 4. Legia dostaje coraz wyższe oferty za Nemanję Nikolicia. Czy sprzeda swojego superstrzelca z Węgier?
- Nie powiem na jakie sumy opiewają oferty za Nikolicia, ale zawodnik, który ma tyle goli i asyst, w tych rankingach jest chyba nawet najlepszy na świecie, zawsze będzie wzbudzał zainteresowanie innych klubów - powiedział Bogusław Leśnodorski w programie "TOK gra Legia". - Ale my, broń Boże, nie poszukujemy dla niego nabywcy - dodał prezes Legii.

Oferty za Nikolicia jednak Legia dostaje, i to wysokie. Te sięgają już w tym momencie nawet 4 mln euro. O piłkarza zabiega m.in. Hamburger SV (10. drużyna Bundesligi), czyli klub o wiele bogatszy od Legii. Niemcy byłemu napastnikowi Lecha Artjomsowi Rudnevsowi wypłacają miesięcznie pensje w wysokości 137 tys. euro. Dla porównania Nikolić w Legii zarabia rocznie ok. 400 tys. euro.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piłkarz roku w Warszawie. Nemanja Nikolić, czyli nowy król stolicy

Słowem, Legii może być ciężko utrzymać swojego superstrzelca.

29-letni Serb z węgierskim paszportem na razie się waha. Wiadomo, że poza ofertą z niemieckiego klubu ma jeszcze lepsze, ze Wschodu, gdzie oferują mu nieporównywalnie wyższe zarobki niż w HSV. Wiadomo też, że Legia jest przygotowana na odejście Nikolicia.

Nikolić trafił do Legii latem po tym, jak wygasł mu kontrakt z Videotonem Szekesfehervar. Trzykrotny król strzelców ligi węgierskiej w ekstraklasie odnalazł się szybko - strzelił 21 goli w 21 jeden meczach, a doliczając pozostałe rozgrywki uzbierał ich w sumie 25.

Hamalainen, Vacek, Rakels... Wzmocnienia z ekstraklasy? Oni przydaliby się Legii


Czy Legia powinna sprzedać Nemanję Nikolicia za 4 mln euro?