Sport.pl

Marek Citko: Wierzę, że talent Niezgody w Warszawie eksploduje, a Legia zacznie grać dwoma napastnikami [ROZMOWA]

- Legia to ofensywnie grająca drużyna, która ma dużo sytuacji, Jarek będzie miał więc szansę, żeby się pokazać. Jeżeli w sparingach zaprezentuje się z dobrej strony wierzę, że Legia zacznie grać dwoma napastnikami - mówi w rozmowie ze Sport.pl Marek Citko, agent nowego piłkarza Legii Jarosława Niezgody.
Młodzieżowym reprezentantem Polski wicemistrzowie kraju interesowali się od dłuższego czasu. Już na początku stycznia niemal pewne było, że Niezgoda trafi na Łazienkowską. Ale pytaniem wciąż pozostawało, kiedy to się stanie, bo umowa 20-latka z Wisłą Puławy wygasała wraz z końcem czerwca. Zawodnik miał ustalone warunki 4-letniego kontraktu z Legią, ale początkowo plan był taki, by na Łazienkowską trafił od lipca. Szefowie stołecznego klubu doszli jednak do porozumienia z działaczami drugoligowej Wisły w sprawie wykupienia zawodnika już teraz w zimowym oknie transferowym.

Tomasz Zieliński: Mieliście na stole kilka innych ofert, dlaczego Jarosław Niezgoda wybrał Legię?

Marek Citko, menedżer piłkarza: To była decyzja Jarka. Było kilka innych propozycji, ale on był świadomy jakie są plusy i minusy pójścia do konkretnych zespołów. Wybrał najtrudniejszą opcję, a więc Legię, gdzie konkurencja jest duża. Ale Jarek ma bardzo duży potencjał, nie ma w nim żadnego strachu i jeśli chce się coś w życiu osiągnąć trzeba zaryzykować. Wtedy sukces smakuje podwójnie.

Legia to jego decyzja, a co pan mu doradzał? Mówiło się m.in o zainteresowaniu Cracovii czy Jagiellonii.

- Ja powiedziałem mu tylko - Legia to głowa, tam musi być wszystko poukładane, trzeba udźwignąć presję. On był pewien, że sobie poradzi.

Wybrał jednak klub w którym gra pewnie przyszły król strzelców, a więc Nemanja Nikolić, ciężko będzie o miejsce w składzie.

- Ma się na pewno od kogo uczyć. Legia to ofensywnie grająca drużyna, która ma dużo sytuacji, Jarek będzie miał więc szansę, żeby się pokazać. Jeżeli w sparingach zaprezentuje się z dobrej strony wierzę, że Legia zacznie grać dwoma napastnikami.

Czyli nie ma takiego pomysłu, żeby najbliższe pół roku jeszcze go wypożyczyć?

- Zupełnie nie było takich rozmów. Teraz wszystko zależy od niego, żeby pokazał swój potencjał. Każdy z nas kiedyś był anonimem, czas, żeby zaczął pisać swoją historię.

Mało osób śledzi dokładnie, co dzieje się w drugiej lidze, Niezgoda może być dla wielu kibiców Legii piłkarzem anonimowym. Jak, by go pan scharakteryzował?

- Umie uderzyć i lewą i prawą nogą, ma naprawdę dobry drybling, podoba mi się u niego timing przy wychodzeniu do prostopadłych piłek. Słowem, jeśli chodzi o umiejętności jestem spokojny, poradzi sobie w Legii. Tak jak mówiłem, bardzo ważna będzie psychika. Ale on jest mocny mentalnie - podchodzi do wszystkiego bardzo spokojnie i ma świadomość, że żeby coś osiągnąć trzeba czasami podjąć ryzyko. Z kolei zawodnicy, którzy szukają spokoju i komfortu przepadną.

Widziałem go kilka razy na żywo i, zachowując wszelkie proporcję, przypomina mi młodego Roberta Lewandowskiego.

- Budowę ciała mają rzeczywiście podobną, coś w tym jest. Jarek to duży talent, ale nie chciałbym go przechwalić.

Mówi się, że musi zdecydowanie poprawić grę w defensywie.

- Są napastnicy, którzy nie muszą aż tak bardzo myśleć o defensywie. Zresztą, nie ma takiego piłkarza, który atakuje i broni tak samo dobrze. On idzie po to do Legii, by - oczywiście - uczyć się wielkiej, profesjonalnej piłki i poprawić to, co u niego kuleje.

Ja naprawdę wierzę, że talent Jarka w Warszawie eksploduje.

Czy Jarosław Niezgoda okaże się dobrym transferem Legii?
Więcej o:
Komentarze (4)
Marek Citko: Wierzę, że talent Niezgody w Warszawie eksploduje, a Legia zacznie grać dwoma napastnikami [ROZMOWA]
Zaloguj się
  • mecenas_misiura

    Oceniono 2 razy 2

    Żeby grać 2 napadziorami to trzeba mieć ogarniętych skrzydłowych oraz środkowego pomocnika, który poza odbiorem potrafi też mądrze zagrać kombinacyjnie do przodu, a takich Legia niestety nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX