Drugi dzień intensywnej pracy legionistów na Malcie. Czerczesow pyta: "Bergu, gdzie Ty?"

Drugi dzień i kolejne dwa treningi. Drużyna Stanisława Czerczesowa ciężko pracuje nad odpowiednią formą podczas zgrupowania na Malcie.
Podobnie jak w niedzielę, tak i w poniedziałek wicemistrzowie Polski dwukrotnie pojawili się na boisku. Pierwszy trening był podobny do tego z dnia poprzedniego. Zawodnicy po rozbieganiu, rozgrzewce przeszli do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Potem były ścieżki przygotowane przez trenerów mające na celu poprawienie koordynacji i sprawności. Te różniły się od niedzielnych. Ćwiczenia były wykonywane w dużym tempie - czytamy w serwisie Legia.net.

Na koniec dwugodzinnych zajęć, których intensywność odczuli wszyscy piłkarze, Czerczesow zebrał drużynę w kółku, rozłożył ręce i podniósł do góry głowę żartując "Bergu, gdzie Ty?". To nawiązanie do zdecydowanie lżejszych treningów preferowanych przez norweskiego szkoleniowca.

Drugi z poniedziałkowych treningów rozpoczął się o 16.30. Podczas niego Czerczesow podzielił zawodników na cztery grupy po pięciu piłkarzy, a następnie po dwie drużyny rywalizowały ze sobą w gierce na jedną bramkę. O tym, kto będzie miał piłkę, decydowała szybkość graczy z poszczególnych zespołów. Na gwizdek szkoleniowca obydwie drużyny ruszały sprintem od linii końcowej w kierunku środka boiska, skąd Rosjanin podawał futbolówkę w kierunku wybranego przez siebie piłkarza. A potem szybkimi akcjami legioniści próbowali strzelić gola - relacjonuje serwis Legia.com.

W poniedziałek wieczorem kadra wicemistrzów Polski na Malcie powiększyła się. Po godzinie 21 do zespołu dołączył Guilherme, który na zgrupowanie doleciał później. Powodem tego był ślub, który Brazylijczyk brał w ostatni weekend w ojczyźnie. Późnym wieczorem do drużyny dołączyć ma nowy nabytek stołecznego klubu Kasper Hamalainen, a we wtorek uczyni to Ariel Borysiuk.

Pierwszy sparing na Malcie legioniści rozegrają 19 stycznia. Ich rywalem będzie PSC Soccer Academy USA.