Bomba transferowa na początek przygotowań. W sobotę Legia leci na Maltę

- W piątek wieczorem piłkarze Legii Warszawa rozpoczęli treningi przed drugą częścią sezonu 2015/16. W tym samym czasie do Warszawy przyleciał Kasper Hamalainen. Fin, jeśli przejdzie testy medyczne, to podpisze z klubem 3-letni kontrakt.
Kiedy Legia miała pierwszy trening w tym roku na lotnisku Chopina w Warszawie lądował Kasper Hamalainen. 29-letni Fin, który jeszcze w tym sezonie zdobywał bramki dla Lecha, w weekend przejdzie badania, po których podpisze trzyletni kontrakt. W sobotę też legioniści ruszą na Maltę, gdzie przez najbliższy miesiąc (z krótką przerwą) przygotowywać się będą do drugiej części sezonu.

- Dzień dobry. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - przywitał licznie zgromadzonych dziennikarzy Duszan Kuciak. Pierwsze zajęcia w nowym roku przeprowadzili Piotr Zaręba i Aleksandar Vuković. Pierwszy szkoleniowiec Legii, Rosjanin Stanisław Czerczesow, wraz z asystentami Mirosławem Romaszczenką, Władimirem Panikowem i Gintarasem Stauce, do zespołu dołączą bezpośrednio przed zgrupowaniem na Malcie. Wczoraj wieczorem przy Łazienkowskiej zabrakło też Guilherme, Ivicy Vrdolajka i Marka Saganowskiego. Trójka zawodników, podobnie jak sztab szkoleniowy, z pozostałymi kolegami z zespołu zobaczą się dopiero na obozie treningowym.

Zajęcia na bocznym boisku (pod balonem od strony ul. Myśliwieckiej) zgromadziły 23 piłkarzy z pola i czterech bramkarzy. Wśród nich był Artur Jędrzejczyk. 28-letni obrońca w Legii spędzi przynajmniej najbliższe pół roku. Klub z Łazienkowskiej wypożyczył go z rosyjskiego FK Krasnodar. Latem Legia może wykupić piłkarza za 1,2 mln euro z rosyjskiego klubu, ale trudno sobie wyobrazić, by była w stanie wyłożyć taką sumę. Jeszcze nigdy za nikogo nie zapłaciła takich pieniędzy.

Swoje krótkie powitanie z dziennikarzami miał też inny nowy gracz, Jarosław Niezgoda. Były napastnik Wisły Puław w rundzie jesiennej 2015/16 strzelił 9 goli w 18 meczach II ligi. Młody snajper zaprezentował dziennikarzom kilka trików, a ci chętnie robili mu zdjęcia. Nie było na razie mowy o oficjalnych wypowiedziach. 20-letni piłkarz najpierw musi przejść okres aklimatyzacji w klubie.

Dziesięć kółek wokół boiska i 25 minut ćwiczeń rozgrzewających - tak rozpoczął się dla wicemistrzów Polski nowy rok. Wspólne bieganie odbywało się w świetnej atmosferze, którą kreował m.in. wspomniany Jędrzejczyk. Obrońca Wojskowych oprócz podniesienia poziomu piłkarskiego ma w drużynie ma spełniać rolę osoby, która odpowiada za dobrą atmosferę w szatni. Sprawdzał się w tym doskonale podczas wcześniejszego pobytu w Warszawie, ale też ostatnio w reprezentacji Polski.

- Czy będą ćwiczenia z piłkami? - zastanawiali się przed treningiem dziennikarze. Były. Zawodnicy po kilkunastodniowej przerwie mieli okazje do gry w tzw. dziadka (dwóch zawodników ma za zadanie odebranie piątce pozostałych piłkarzy). Rozegrali też mecz. - Panowie to ma być spokojna gierka. Trzymajcie się swoich pozycji - krzyczał Vuković. Piłkarze cieszyli się z rywalizacji i - zgodnie z poleceniem - nie forsowali wysokiego tempa. W kilkunastominutowej potyczce padła jedna bramka. Pierwszym trafieniem w 2016 roku może pochwalić się prawy obrońca Bartosz Bereszyński.

Z Legią trenowali też młodzi zawodnicy, którzy na co dzień występują w rezerwach lub drużynie juniorskiej. Trener Stanisław Czerczesow na zimowe obozy weźmie Arkadiusza Najemskiego, Mateusza Zawalę, Michała Suchanka, a także Radosława Majeckiego. Ma być to dla nich nagroda za dobrą postawę jesienią.

Plan zimowych przygotowań Legii:

09.01 - wylot na Maltę

19.01 - sparing (PSC Soccer Academy USA)

21.01 - sparing (FK Decic)

21.01 - koniec pierwszego zgrupowania

22-25.01 - dni wolne

26.01 - początek drugiego zgrupowania

31.01 - sparing (Viktoria Pilzno)

05.02 - sparing (rywal jeszcze nie jest znany)

06.02 - powrót do Warszawy

14.02 - pierwszy mecz ligowy (z Jagiellonią)