Sport.pl

Arkadiusz Piech odchodzi z Legii. Napastnik przenosi się na Cypr

Arkadiusz Piech odchodzi z Legii Warszawa. 30-letni napastnik podpisał półroczny kontrakt z cypryjskim AELem Limassol.


Piech na Łazienkowską trafił latem 2014 roku ze zdegradowanego do I ligi Zagłębia Lubin. W warszawskim klubie kariery jednak nie zrobił. Po zaledwie pół roku i sześciu meczach w pierwszej drużynie (bez goli na koncie), legioniści wypożyczyli piłkarza do GKS Bełchatów. Tam 30-latek odrodził się i ponownie błyszczał w ekstraklasie. W 15 spotkaniach zdobył aż 11 bramek.

- W życiu trzeba wierzyć w siebie i szukać nowych wyzwań. Przychodziłem na Łazienkowską ze świadomością, że czeka mnie ciężka walka o miejsce w składzie, ale także z przekonaniem, że dostanę swoją szansę. Trener postawił na mnie na początku sezonu, ale ja swojej szansy nie wykorzystałem. Dla piłkarza w nowym klubie najważniejsze są bramki, a ja nie zdobyłem żadnej - mówił nam Piech we wrześniu, kiedy po powrocie na Łazienkowską wracał też do zdrowia po kontuzji pachwiny.

I dodawał: - W Bełchatowie pokazałem, na co mnie stać, i jestem przekonany, że Legii mogę dać równie dużo. Ale podchodzę do tego spokojnie. Ostatnie pół roku to już przeszłość, jestem bardziej pewny siebie, ale wiem, że znowu muszę pracować na swoją szansę.

Tej jednak nie dostał. W rundzie jesiennej Piech ponownie był co najwyżej rezerwowym i jego licznik w ekstraklasie zatrzymał się zaledwie na sześciu meczach (tylko 97 minut na boisku). Ponadto 30-latek rozegrał cztery spotkania w trzecioligowych rezerwach. Ani w pierwszej, ani w drugiej drużynie nie udało mu się strzelić gola.

W piątek oficjalna strona AELu Limassol poinformowała o pozyskaniu Piecha. Jak udało nam się ustalić Cypryjczycy wypożyczyli 30-latka na sześć miesięcy. Legia i AEL podzielą się pensją piłkarza, jednak większą jej część pokrywać będą warszawianie. Umowa Piecha z wicemistrzami Polski wygasa w czerwcu 2017 roku. Nowy klub polskiego napastnika zajmuje 11. miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy. Barw klubu broni także inny z naszych rodaków - wychowanek Wisły Płock Łukasz Skowron, który przez dwa lata występował w zespole Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa.

Więcej o: