Wyjątkowy spacer wokół stadionu Legii Warszawa

Dokąd pędzi Jan III Sobieski na rumaku? Od czego zaczęły się "Łazienki"? Którędy przebiegła "z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze trasa "? Wyjątkowy spacer "Wokół stadionu Legii" będzie doskonałą okazją, by uzyskać odpowiedzi na te pytania.


W sobotę, 16. stycznia o godzinie 13.00 odbędzie się wyjątkowy spacer poświęcony historii terenów, na których znajduje się stadion największego warszawskiego klubu sportowego. Wycieczka składać się będzie ze spaceru (ok. 90 min.) ulicami Łazienkowską, Myśliwiecką, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowską oraz ze zwiedzania stadionu (ok. 30 min.). Spacer zacznie się przed recepcją od ul. Łazienkowskiej a zwiedzających oprowadzi licencjonowany przewodnik warszawski Piotr Wierzbicki.

Uczestnicy spaceru uzyskają odpowiedzi na pytania: Kim był Stanisław Sedlaczek? W jaką ulicę zamieniła się ul. Zdrowa? Gdzie znajduje się kolebka warszawskiego sportu? Kto wykopał taki długi kanał? Jak wygląda z dołu Zamek Ujazdowski i skąd on się tu wziął? Jak poprzednio nazywała się ul. Szwoleżerów?

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) dostępne w kasie Punktu Obsługi Kibiców. Liczba miejsc ograniczona.